3,5 miliona na nowy monitoring stadionu

Każdy nowoczesny stadion musi być wyposażony w nowoczesny monitoring, choćby po to żeby łatwiej było walczyć z kibolami. Tyle tylko, że to są milionowe koszty, które jak zwykle ida z kieszeni podatnika. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zmiana ustawy wymaga lepszego monitoringu niż ten, który niedawno zamontowano.

Jeszcze w tym roku na rzeszowskim stadionie przy ul. Hetmańskiej powstanie nowoczesny monitoring i system sprzedaży biletów. Potrzebne były więc kolejne pieniądze, więc radni przegłosowali 3,5 mln zł na realizację ulepszeń i przebudowę drogi dojazdowej do stadionu.

Modernizacja stadionu weszła w decydującą fazę. Większości prac już niewiele trzeba do końca, ale mimo to wykonawcy inwestycji proszą władze miasta o przedłużenie terminu oddania. Cała wschodnia trybuna jest już zadaszona. Trwają jeszcze prace przy przebudowie toru, na starej trybunie montowane są już nowe krzesełka. Zachodnia trybuna ma być całkowicie przebudowana. Nowa oprócz krzesełek będzie betonowa konstrukcja. Dostosowanie się do wymogów bezpieczeństwa niestety zmniejszy liczbę miejsc. Powstaną również dodatkowe ogrodzenia sektorów. Według zapowiedzi na starej trybunie ma być 7,8 tys. kibiców, a na nowej 5,7 tys.

Ustawa zmieniła się w trakcie budowy

Przy budowie nowej trybuny instalowany był monitoring. Do tej pory założono 38 kamer. Okazuje się jednak, że stare plany już nie mogą obowiązywać ze względu na zmianę ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Jak wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, monitoring był projektowany na starych zasadach i konieczna będzie modernizacja. Miasto w tej sytuacji potrzebuje większych środków i w piątek jednogłośnie radni zgodzili się przekazać z budżetu dodatkowe 3,5 mln zł na rozszerzenie monitoringu. Środki te mają pokryć nie tylko koszt monitoringu, ale jak się okazuję również nowy zintegrowany system sprzedaży biletów. Będzie to wymagało od każdego kibica  potwierdzenia swojej tożsamości przy zakupie biletu. Wtedy widz dostanie bilet na konkretne miejsce, bo krzesełka mają zostać ponumerowane.

Stadion ma zyskać również nowe wejścia, które powstaną od strony alei Powstańców Warszawy. Całość modernizacji wraz z nowym systemem bezpieczeństwa i zintegrowanym systemem sprzedaży biletów mają być gotowe pod koniec roku 2012. Monitoring miasto planuje oddać 7 maja br. Jak zapewnia Urszula Kukulska, szefowa Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa, rozstrzygnięcie przetargu jest planowane na koniec tygodnia i nie przewidują oni żadnych opóźnień. Jednak przetarg się jeszcze nie zakończył, więc mimo zapewnień nie wiadomo czy ten termin będzie ostatecznym.

Blanka Szlachcińska

do “3,5 miliona na nowy monitoring stadionu”

  1. ja

    tak dawniej jajko było za 20 gr a bezyna za 2,50zł za litr i też był spokój

  2. ROMAN

    dawniej wystarczyła ; pała/ wąskie drzwi / i zimna woda – i był spokój

  3. asterix1969

    Stanowcze NIE dla przedłużenia terminu oddania.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.