35 osób zabitych, 1500 nietrzeźwych kierowców

PODKARPACIE.Tragiczny bilans długiego weekendu na polskich drogach

Cztery dni trwała w tym roku policyjna akcja „Znicz”. Doroczne podróże na groby bliskich rozpoczęły się w piątek, 29 października. Do służby na drogach całej Polski wyruszyło 15 tys. policjantów, którzy pomagali kierowcom w dojazdach do cmentarzy oraz strzegli porządku i bezpieczeństwa na drogach.

Każdego dnia akcji zatrzymywano ponad 500 nietrzeźwych kierowców. W poniedziałek rano 11 na zatłoczonej drodze dojazdowej do cmentarza komunalnego w Rzeszowie policjanci wyciągnęli zza kierownicy kompletnie pijanego 47-letniego mieszkańca Malawy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu. Natomiast 1,3 promila alkoholu, wskazał alkomat u 64-letnigo rzeszowianina, który wczoraj po południu zajechał na stację paliw przy ul. Krakowskiej i kupił alkohol.

Na polskich drogach miniony weekend był bardziej tragiczny niż przed rokiem. W pierwszych trzech dniach zginęło 35 osób. Rok temu w tym czasie zanotowano 33 ofiary śmiertelne. Na Podkarpaciu było jednak bezpieczniej. Od piątku w południe na drogach regionu nie zginął nikt. W chwili zamykania tego wydania gazety rozpoczynała się fal powrotów i ruch na drogach gęstniał z minuty na minutę.

Krzysztof Rokosz