4. edycja BuzzArt na start

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. W dniach 6 – 8 grudnia w Rzeszowie odbędzie się kolejna już edycja imprezy prezentującej rękodzieło artystyczne twórców z Rzeszowa i okolic.

Wystawa BuzzArt – skład rękodzieła artystycznego ma na celu zaprezentowanie się rękodzielników z Rzeszowa i okolic mieszkańcom miasta, oraz osobom przyjezdnym, które w okresie mikołajkowym i przedświątecznym będą poszukiwać oryginalnych pomysłów na prezenty i dekoracje bożonarodzeniowe. Okres przedświąteczny jest idealny, by wypromować prawdziwe rękodzieło (organizatorzy nie dopuszczają pojawienia się na wystawie masówki).

Koncepcja i cel wystawy
Jesteśmy rękodzielnikami i zależy nam na szerzeniu idei sięgania do źródeł polskiej tradycji w naszej codzienności. Za pośrednictwem ozdób świątecznych, tradycyjnych, robionych z naturalnych materiałów chcemy ukazać mieszkańcom piękno polskiego rękodzieła. Dzięki BuzzArt’owi wnosimy w miasto powiew tradycji w nowej, atrakcyjnej formie, akceptowalnej dla przedstawicieli osób w każdym wieku. Od podobnych inicjatyw w regionie odróżnia nas to, że nasi goście przybywają na kiermasz tylko i wyłącznie w celu podziwiania i zakupu rękodzieła,  a nie z przypadku, tak jak to np. odbywa się w komercyjnych galeriach handlowych. To ma duży wpływ na serdeczną atmosferę, jaka panuje podczas kiermaszu i na trwałe relacje, jakie nawiązują pomiędzy sobą uczestnicy wydarzenia. Widać, że to impreza robiona przez ludzi i dla ludzi, i każdy czuje się dobrze, przy czym spełniany jest główny cel przedsięwzięcia, czyli promocja i zbyt rękodzieła drobnych wytwórców. Od naszych wystawców wiemy, że dzięki BuzzArt zdobyli stałych klientów indywidualnych oraz, co dla nas ważne, instytucjonalnych – firmy odkryły pomysły na oryginalne rękodzielnicze gadżety reklamowe dla swoich klientów i prezenty dla pracowników.

Warto zaznaczyć, że od początku komunikujemy kiermasz jako imprezę dla każdego i nam się to udaje. Dotychczas BuzzArt odwiedziło zarówno wiele starszych osób jak i całe rodzin, a my cieszyliśmy się, widząc ich wśród stoisk, podziwiających lub kupujących prezenty i ozdoby świąteczne.

Ponieważ część z nas to absolwenci niegdysiejszego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, zależy nam również na zaktywizowaniu młodzieży tej szkoły, która dotychczas również brała czynny udział prezentując swoje wyroby podczas BuzzArt’u.

Ponadto impreza promuje Galerię Miejską w rokrocznie której się odbywa, co, wierzymy, ma wpływ na późniejszą frekwencję podczas innych wystaw czasowych.

Kto się zaprezentuje
Do udziału w wystawie zaprosiliśmy różne osoby, m.in. starsze oraz te, które dopiero osiągnęły pełnoletniość. Wszystkie je łączy podobna pasja, a spotkanie dowartościuje je i zmotywuje do dalszego oddawania się swoim zainteresowaniom.  Na kolorowych stoiskach zobaczymy: scrapbooking, ceramikę, ikony, wyroby z filcu, niespotykaną biżuterię, decoupage – mebelki i dekoracje, designerskie lampy druciane, piękne wyroby szydełkowe, artystyczne kartki świąteczne,  tradycyjne hafty krzyżykowe, malunki, rysunki, zabawki dla dzieci, prezenty dla mężczyzn, kartki, ozdoby bożonarodzeniowe i jeszcze więcej.

Jak co roku jeszcze przed imprezą prezentujemy wyroby większości naszych wystawców za pośrednictwem internetowego magazynu eArtreklamówki, który znajduje się pod adresem: http://en.calameo.com/read/002830718a8f3d9c48e18

Co nowego w tym roku
W tym roku pierwszy raz umożliwiliśmy naszym rękodzielnikom przeprowadzenie warsztatów dla dorosłych i dla najmłodszych. Aby wziąć w nich udział należy się zapisać bezpośrednio u prowadzących. Kontakty do nich znajdują się na stronie: http://rekodzielorzeszow.pl/warsztaty/

W tym roku dodatkowo zaprosiliśmy dwa zespoły, które w sobotę i niedzielę chwilowo umilą czas naszym gościom pięknym koncertem kolęd (sobota godz. 13-15 i niedziela godz. 14-16).

Crowdsourcing
Dotychczas ze względów organizacyjnych wstęp był płatny i kosztował dwa złote. Wpływy z biletów pomagały nam pokryć koszty najmu, reklamy i logistyki. W tym roku zaryzykowaliśmy i pierwszy raz wstęp jest wolny dla wszystkich gości, co nas bardzo cieszy. Jednak by móc pokryć koszty organizacji przedsięwzięcia zgłosiliśmy BuzzArt jako projekt na platformie PolakPotrafi.pl umożliwiającej crowdsourcing, czyli finansowe wspomaganie ciekawych projektów przez prywatne osoby. Będziemy wdzięczni za udostępnienie tej informacji dalej, tak aby dotarła do osób które chciałyby wesprzeć nas nawet jedną złotówką.

Bezpłatne warsztaty dla dzieci
Wszystkie dzieci i te małe i te duże uwielbiają przygodę z plastyką. W tym roku przez cały weekend (sobota i niedziela) zapraszamy naszych milusińskich na bezpłatne warsztaty plastyczne prowadzone przez plastyków oraz pasjonatów rękodzielnictwa.

To doskonały czas aby przygotować małe rączki do wykonania prezentów- niespodzianek świątecznych dla najbliższych osób. Dla brata piękna włóczkowa zakładka do bajki, dla mamy bransoletka z gazety, a dla taty recyklingowy kolorowy pojazd. Babci trzeba będzie koniecznie wysłać ręcznie wykonaną kartkę, a dziadziusiowi sprezentować kotka z masy solnej. Takich i owakich dzieł sztuki stworzymy mnóstwo, bo uwielbiamy tworzyć z serca, a dzieci najlepiej wiedzą jak to robić.

Godziny – Sobota i Niedziela
11-12 Ania Hawro – Filcowe ozdoby
12-13 Edyta Szegda – Bombki recyklingowe
13-14 Madzia – Włóczkowanie
16-17 Ania Lewanowicz–Domino – Fantazyjna papierowa wiklina

Płatne warsztaty dla dorosłych
Spodobała Ci się broszka filcowa, koszyk z papierowej wikliny, decoupage na wazonie albo artystyczna kartka, a chciałbyś/chciałabyś je samodzielnie wykonać? To idealna okazja, aby sprawić radość sobie i najbliższym. Warsztaty prowadzone będą w sobotę i niedzielę, zapisy u prowadzących. Kontakt do nich na stronie www.rekodzielorzeszow.pl/warsztaty/.

Godziny – Sobota i Niedziela
11-13 Madzia – Włóczkowanie
12-14 Ania Hawro – Filcowanie
13-16 Ania Lewanowicz – Domino – Papierowa wiklina
15-17 Edyta Szegda – Decoupage

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments