4 mecze w 11 dni

Już w czwartek rzeszowian czeka zaległy mecz 2. kolejki z Falubazem Zielona Góra. Szkopuł w tym, że na czwartek w Grodzie Bachusa zapowiadane są intensywne opady deszczu, co zresztą w Zielonej Górze jest częstym obrazkiem podczas meczów żużlowych. Fot. Paweł Bialic

ENEA EKSTRALIGA. Najbliższe dwa tygodnie mogą w znacznej mierze przesądzić o tym, o co w dalszej części sezonu walczyć będzie PGE Marma Rzeszów.

W najbliższych dniach kibice żużla w Rzeszowie z pewnością nie będą mogli narzekać na brak emocji. PGE Marmę czekają bowiem w ciągu 11 dni aż 4 mecze, w tym dwa zaległe pojedynki na torze przy ul. Hetmańskiej. Początek żużlowego maratonu już w najbliższy czwartek w Zielonej Górze.

– Co tu komentować? Pogoda jest, jaka jest. Wpływu na to nie mamy, pada deszcz i spotkamy się jeszcze raz, w nowym terminie – komentował odwołanie meczu szkoleniowiec „Żurawi”, Dariusz Śledź. W rzeszowskim obozie nikt specjalnie z tego powodu nie rozpaczał, bowiem nadal nie w pełni sił jest Nicki Pedersen, a osłabiony po grypie był junior Łukasz Sówka.

Pogoda znowu spłata figla?
Parę dni wolnego z pewnością przyda się rzeszowskim żużlowcom, którzy myślami są już przy czwartkowej potyczce w Zielonej Górze. Końcówka tego tygodnia zapowiada się bardzo intensywnie, zwłaszcza dla Nicki Pedersena, który po czwartkowym meczu z Falubazem uda się do Cardiff na Grand Prix Szwecji, a na niedzielę wróci do Polski na mecz z Lesznem. – Wracam dwa tygodnie wcześniej, niż zalecał mi to lekarz. Czuję jeszcze rękę, ale mam nadzieje, że wytrzyma ona trudy najbliższych dni – skwitował krótko „Power”. W sukurs Duńczykowi po raz kolejny może przyjść… pogoda. Na czwartek w Zielonej Górze zapowiadane są bowiem intensywne opady deszczu i nie jest wykluczone, że ten mecz także zostanie odwołany.

– Z ręką Pedersena jest już coraz lepiej i zapowiedział swój udział zarówno w meczu w Zielonej Górze jak i Lesznie – przekonuje kierownik PGE Marmy, Tomasz Welc.

Celem 7 punktów
Rzeszowianie chcąc nadal liczyć się w walce o czołową czwórką, muszą w najbliższych meczach solidnie zapunktować. Wydaje się, że optymalnym planem na najbliższe 4 mecze jest zdobycie 7 punktów. O ile o zwycięstwo w Zielonej Górze będzie niezwykle ciężko, o tyle wygrana w Lesznie jest możliwa, a zwycięstwa na własnym torze z „Bykami” i Polonią Bydgoszcz obowiązkiem.

TERMINARZ NAJBLIŻSZYCH MECZÓW PGE MARMY
30 maja (zaległy mecz z 2. kolejki): Z. Góra – Rzeszów (godz. 17.30)
2 czerwca (10. kolejka): Leszno – Rzeszów (godz. 18.30)
6 czerwca (zaległy mecz 9. kolejki): Rzeszów – Leszno (godz. 18)*
9 czerwca (zaległy mecz 7. kolejki): Rzeszów – Bydgoszcz (godz. 16)
*- proponowany termin

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o