4 złote medale rzeszowskich szachistów!

Zdobywcy 6 medali wraz z trenerem Romanem Wąsikiem. Fot. Mariusz Włoch

RZESZÓW, RUDNIK NAD SANEM. Wspaniały sukces młodych ludzi, dla których pasją stała się królewska gra

Na rozegranych 16 czerwca br. w Rudniku nad Sanem Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego juniorów w szachach na 2012 rok  wystartowała 20 osobowa ekipa rzeszowskich szachistów.

Reprezentanci Rzeszowskiego Klubu Szachowego, którzy na co dzień trenują w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury, zdobyli aż 6 medali. W turnieju wzięło udział 166 graczy z całego województwa podkarpackiego. Rywalizowano w grupach do 7, 9, 11, 13, 15 i17 lat, osobno dziewczynki i chłopcy.

Po niezwykle zaciętych i emocjonujących pojedynkach rzeszowscy szachiści zdobyli 4 złote i 2 srebrne medale. Złote medale zdobyli: w kategorii przedszkolaków Babiarz Arkadiusz, w grupie do 13 lat Baran Radomił, w grupie do 15 lat Gierulski Kamil, w kat. dziewcząt do 17 lat Wąsik Justyna.

Srebrne medale zdobyli: w kategorii przedszkolaków Hydzik Arkadiusz, w grupie do 11 lat Gaj Szymon.

Aby znaleźć się wśród medalistów mistrzostw województwa trzeba systematycznych startów i wielu lat treningu. Nawet nasi najmłodsi medaliści, w kategorii przedszkolaków, mają za sobą wiele startów w turniejach i od 3 lat biorą udział w zajęciach koła szachowego w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. W wakacje także nie odpoczywają. Już 1 lipca wyjeżdżają na turniej szachowy do Rudnika nad Sanem, a następnie najlepsi szachiści Podkarpacia wystartują w Ogólnopolskiej Lidze Juniorów.  W sierpniu czeka ich start w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć zwyciężać w tej królewskiej grze zapraszamy od września na zajęcia w Domu Kultury w Rzeszowie ul. Staroniwska 46.

JustynaWąsik grę w szachy zaczęła trenować w wieku 5 lat. Jest kilkukrotną medalistką mistrzostw województwa podkarpackiego i mistrzostw międzywojewódzkich. Ale złoty medal zdobyła pierwszy raz.