415 rodzin z Podkarpacia otrzymało pomoc

Szlachetna Paczka funkcjonuje dzięki darczyńcom i ofiarności wolontariuszy, na Podkarpaciu pracuje ich ok. 350

PODKARPACIE. Podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka”

Od piątku do niedzieli (10-12 grudnia) podkarpackie magazyny „Szlachetnej Paczki” zapełniły się darami dla potrzebujących rodzin. Wszystkie wytypowane do pomocy rodziny znalazły ludzi wielkiego serca, którzy przygotowali świąteczne paczki. Powodzenie tej ogólnopolskiej akcji przedświątecznej pomocy możliwe jest dzięki ofiarności darczyńców i ciężkiej pracy wolontariuszy.

Z magazynów paczki trafiły do rodzin za pośrednictwem wolontariuszy. W naszym województwie pracuje ich blisko 350. Zajmują się wyszukiwaniem potrzebujących rodzin, poszukiwaniem darczyńców oraz zbieraniem i dostarczaniem paczek. To trzecia samodzielna akcja podkarpackiego sztabu Paczki.

– Wolontariusze typując rodziny szukają potrzebujących, którzy nie mają postawy roszczeniowej – mówi Katarzyna Brodzińska, koordynator „Szlachetnej Paczki” w województwie Podkarpackim. – Staramy się też nie dublować pomocy, wolontariusze pytają czy rodziny otrzymują wsparci z innych źródeł i w jakim zakresie. Oczywiście rodziny często nie wiedzą czy np. Caritas nie udzieli im jakiejś pomocy, mimo to staramy się docieraćdo najbardziej potrzebujących, tych do którzy wstydzą się wyciągnąć rękę po pomoc. Naszym celem w tym roku było pozyskanie jak największej liczby darczyńców z Podkarpacia, to ogromny sukces że tym razem z poza województwa musiały dotrzeć do nas tylko 23 paczki, pozostałe 392 paczki pochodzą od dobroczyńców z Podkarpacia. Wzruszająca jest reakcja osób obdarowujących, często zaskakują nas swoją hojnością, oprócz artykułów żywnościowych i ubrań przywożą także sprzęt AGD, często nie możemy zmieścić darów dla rodziny do jednego auta. W tym roku jeden z darczyńców przyjechał przez zaśnieżone miasto rowerem, który podarował jednej z rodzin.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments