440 nowych osób zarejestrowało się w bazie dawców szpiku

Fot. Anna Moraniec

RZESZÓW. – Zdecydowaliśmy się, gdyż chcemy pomóc Mai i innym chorym na białaczkę. Mamy nadzieję, że kiedyś nasza pomoc się przyda – tak na pytanie o decyzji zapisania się do bazy potencjalnych dawców szpiku odpowiedzieli Justyna i Michał, studenci WSIiZ. Uczelnia zorganizowała 20 stycznia akcję “Dzień Dawcy Szpiku dla Mai i Innych”.

– W akcji wzięli udział studenci i pracownicy WSIiZ, a także mieszkańcy Rzeszowa i okolic. Dziękujemy każdej osobie, która poświęciła swój czas i zdecydowała się pomóc osobom chorym na białaczkę – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Głównym celem akcji jest pomoc dla Mai Pelc – 2,5 letniej dziewczynki z Rzeszowa, która na białaczkę choruje od 10 miesiąca życia. Każdy uczestnik może się jednak okazać genetycznym bliźniakiem innego chorego, dlatego wszystkie dane są przechowane w rejestrze potencjalnych dawców. Dzięki akcji WSIiZ w rejestrze jest o 440 osób więcej.

Organizatorem Dnia Dawcy była Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska przy współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

am

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kobrabartiz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kobrabartiz
Gość
kobrabartiz

sam potrzebuje przeszczepu , najbliszsi się zapisali i czekam mam 15 lat. dobrze że zaczynają się jakieś akcje tylko ,że to powinno być tak popularne jak pobór krwii. W dodatku samo pobranie nic nie boli , mam tak co 2 tyg. albo cię usypiają ale to raczej dzieci , starsi mają znieczulenie w kręgosłup czyli znieczulenie od pasa wdół . a to ratuje ludziom życie, jak nie tu to uratuje kogoś w europie , ameryce , nieważne ważne że komuś można pomoc