46 tysięcy złotych pensji dla szefów PKP!

Pasażerom pociągów w głowie się nie mieści, że prezesom zadłużonej kolei będą co miesiąc wpadać do portfela po 46 tys. zł Fot. Wojciech Preisner

KRAJ. Łącznie  w ciągu 12 miesięcy członkowie zarządu zarobią 1,6 mln zł

Sławomir Nowak, minister transportu powołał nowy trzyosobowy zarząd PKP SA. Każdy z  członków zarządu zarobi miesięcznie po… 46 tysięcy złotych (netto). Wprawdzie zostali zatrudnieni na kontraktach, ale takie wynagrodzenia są niestosowne, bo PKP ma długi w wysokości 4 miliardów złotych, a poziom usług pasażerskich jest katastrofalny.

Minister transportu odchudził władze kolejowej spółki. Dotąd zarząd liczył 6 osób, teraz skurczy się do 3. W środę, 11 kwietnia prezesem PKP SA. zostanie Jakub Karnowski.  Dotąd był prezesem PKO TFI, jest finansistą, specjalistą od nieruchomości i byłym współpracownikiem Leszka Balcerowicza.

Jego zadaniem będzie zarządzanie nieruchomościami kolejowymi i sprzedaż majątku PKP oraz prywatyzacja tej spółki kolejowej. Będzie też musiał oddłużyć spółkę PKP SA. W ciągu roku zarobi 552 tys. zł. Trzech członków zarządu w 12 miesięcy otrzyma w sumie 1 mln 656 tys. zł (netto). Po aferze z nagrodami w spółce Narodowe Centrum Sportu, minister Nowak nie chce też kolejnej z odprawami w PKP. Aby nie wypłacać odpraw zwalnianym prezesom PKP, które w sumie wyniosłyby 2 mln zł, nie zwolni ich z pracy w PKP, przestaną kierować firmą, ale otrzymają inne propozycje.

Mariusz Andres

do “46 tysięcy złotych pensji dla szefów PKP!”

 1. Kazek

  Panie Ministrze Nowak uważałem,że Pan jesteś w stabnie zaprowadzic porządek. Chłopie tak postepować nie można.

 2. rafi

  A może po 10000 tys.czemu nie banda złodzei.

 3. józek

  Na emerytach, na lekarstwach dla chorych, na studentach, zmarłych (zasiłki pogrzebowe) zaoszczędzą, by można było kolesiom sypnąć po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, plus milionowe odprawy. Jedynie większość ludzi z Podkarpacia poznała się na tym Janosiku-Donaldzie, co okrada biednych, by dać bogatym kolesiom

 4. Czekam na sygnał

  Nie wiem czy jest sens to komentowac. Ubolewam ze to nie czasy na miare rewolucji francuskiej tak jak pisze Romek winny-nie winny=winny i łeb sciac. W sejmie nie pozostałby wtedy zaden polityk.

 5. ROMAN

  ma Pan rację P. Józefie – to są po prostu miernoty z tytułami które tylko umieją brać kasę ZA NIC – w czasach rewolucji francuzkiej takie ONO szło na gilotynę i ona robiła porządek -czyściła równo – fakt że cięła i niewinnych ale jak rewolucja no to nie wybiera – w myśł zasady która jeszcze nie tak dawno u nas była – winny / nie winny = winny.

 6. Józef

  No i to że był kumplem niszczyciela polaków wystarczy aby brać sowite wynagrodzenie !. nie ważne że na kolejnictwie zna się tyle co wół na gwiazdach. Wyniki gwarantowane będą zapewne takie same jak Kapler w COS !.
  Dziś w TVP była próbka min.Nowaka w Jedn na jeden Rymanowskiego – litość bierze słuchać bzdetów i dalszych obietnic tak w sferze drogownictwa , jak i kolejnictwa!.
  Alelluja i do przodu – kłamstwa i puste obietnice w tym już pewny transport lotniczy na EURO2012 zamiast autostrad (nawet tylko jednej)??.
  Ale cóż rządzą nami modele i celebryci , których stać na samo utrzymanie sam. służbowych ministerstw wydać rocznie 10mln!!. TANIE PAŃSTWO!! – Donald wydmuszka!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.