5 nietuzinkowych pomysłów na prezent ślubny

Pomysłów na prezenty ślubne jest wiele, jednak często się one powtarzają. Dlatego poniżej prezentujemy kilka unikatowych pomysłów, które wyróżnią nas na tle innych gości.

  1. Niesamowite przeżycia dla dwojga
  2. Unikatowy stojak na ulubione alkohole
  3. Jedyne w swoim rodzaju drzewko do zasadzenia w ogrodzie
  4. Kapsuła czasu
  5. Pomoc w spełnieniu wspólnego marzenia

Niesamowite przeżycia dla dwojga

Jeżeli nie chcemy, aby prezent na ślub był kolejną rzeczą czy kopertą z pieniędzmi, jaką państwo młodzi dostaną podczas wesela, możemy sprezentować im nie przedmioty, a przeżycia. Pomysł ten wymaga jednak dyskretnego dowiedzenia się, jakie aktywności młodzi lubią i co sprawi im największą przyjemność. Na rynku możemy znaleźć wiele pomysłów na podarunek w formie przeżycia – od ekstremalnych, przez sportowe, po czysto rekreacyjne – dzięki czemu łatwo nam będzie dopasować coś ciekawego do upodobań obdarowywanych.

Unikatowy stojak na ulubione alkohole

To bardzo dobry patent, jeżeli młoda para ma jakiś ulubiony rodzaj mocniejszych trunków, które np. kolekcjonuje na wyjątkowe okazje. Możemy również kupić nie tylko sam stelaż, ale także jego wypełnienie, gdzie każda butelka będzie przeznaczona do świętowania kolejnych rocznic ślubu. Jeżeli więc znamy się trochę na winach, whisky czy bourbonie, możemy pokusić się o ten nietuzinkowy prezent, z którego państwo młodzi będą mogli korzystać przez lata.

Jedyne w swoim rodzaju drzewko do zasadzenia w ogrodzie

Sprezentowanie drzewka do samodzielnego zasadzenia będzie szczególnie ciekawym wariantem, jeżeli wiemy, że młoda para lubi naturę i stara się żyć ekologicznie, w zgodzie ze środowiskiem wokół. Drzewko na prezent może zostać zasadzone nie tylko w ogrodzie, ale także w szkółce leśnej, w wyznaczonym przez leśników miejscu. Jest to również jeden z tych podarunków, którego można podziwiać i pielęgnować latami, a także uznać za symbol małżeńskiego stażu.

Kapsuła czasu

To stosunkowo nowy pomysł na prezent ślubny. Do kapsuły czasu wkładamy istotne dla nas w danym momencie rzeczy, jak zdjęcia, listy, drobne przedmioty, a następnie – po zapieczętowaniu kapsuły – zakopujemy w ziemi lub odkładamy na półkę. Wracamy do niej po dłuższym czasie, żeby móc na własnej skórze doświadczyć, jak bardzo zmieniliśmy się przez lata, kiedy pojemnik tkwił nietknięty na swoim miejscu. Jest to również ciekawa forma zachowywania drobiazgów dla dzieci, które będą miały okazję zobaczyć, jacy byli ich rodzice.

Pomoc w spełnieniu wspólnego marzenia

Tego prezentu nie zawsze da się zrealizować, jednak jeżeli wiemy, że młoda para ma wspólne zainteresowania lub chce spełnić jakieś unikatowe marzenie, możemy im w tym pomóc, np. poprzez wsparcie finansowe czy zapewnienie możliwości wykonania jakiejś czynności. Możliwości mamy wiele, od wykupu vouchera na konkretne przeżycie, po aktywne wsparcie państwa młodych w realizacji ich planu.

Artykuł partnera

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
zięć Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zięć
Gość
zięć

A nam teściowa w prezencie ślubnym dała książeczkę czekową do spłacania rat kredytu w ORS-ie.
Oczywiście to co było kupione nie było dla nas. Oprócz tego dowiedzieliśmy się że mamy utrzymywać rodzine teściowej i płacić wszystkie rachunki i podatki z gminy.
Po śmierci teściowej okazało się że cały majątek teściowa przepisała za życia na inne ukochane dzieci.