5 sprawdzonych rad jak zadbać o biżuterię

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Biżuteria stanowi wspaniałą ozdobę każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy preferujemy duże i efektowne świecidełka, czy jesteśmy zwolenniczkami minimalizmu i skromnych wzorów, odpowiednio dobrana do naszej osobowości biżuteria zawsze doda kobiecie blasku i wyeksponuje jej atuty. Oczywiście pod warunkiem, że zawsze będzie prezentować się tak efektownie, jak tuż po zakupie. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, jak zadbać o swoją biżuterię by zawsze była piękna i efektowna.

1. Chroń biżuterię przed wodą
Zarówno woda morska, jak i popularna kranówka, mogą spowodować trwałe uszkodzenie naszej biżuterii. Wiele jej rodzajów, narażonych na kontakt z wodą może tracić blask, mogą pojawiać się na niej nieefektowne przebarwienia. W największym stopniu na szkodliwe działanie wody narażone są perły lub masa perłowa, jednak złoto i srebro również źle znoszą kontakt z wilgocią. Dlatego przed każdą kąpielą, zmywaniem i innymi czynnościami, do których używamy wody, należy biżuterię zdejmować.

2. Używaj specjalnych chusteczek
Najbardziej bezpieczną formą czyszczenia biżuterii jest jej regularne odkurzanie. Taka forma pielęgnacji zapobiega gromadzeniu się kurzu, który często odpowiada matowienie i utratę połysku. Do usuwania kurzu należy wykorzystywać specjalistyczne chusteczki przeznaczone do codziennej pielęgnacji ozdób i biżuterii. Niestety, mocno zabrudzonej biżuterii w ten sposób nie doczyścimy, dlatego najlepiej będzie oddać ją do profesjonalnego czyszczenia.

3. Chroń biżuterię przed ścieraniem
Tarcie rozmaitych powierzchni o siebie niszczy ich strukturę i połysk. Dotyczy to również biżuterii. Nie chcesz, chyba aby tak piękne ozdoby, jak chociażby znajdujące się na tej stronie https://arande.pl/store, stały się matowe i pozbawione swojego naturalnego blasku? Właśnie dlatego, unikaj sytuacji, w których twoja biżuteria narażona jest na ścieranie.

4. Uważaj na detergenty
Nie tylko woda, ale także różnego rodzaju środki i płyny czyszczące mogą niszczyć naszą biżuterię, odbierając jej naturalny blask. Biżuterię niszczą nie tylko proszki czy detergenty, ale także kosmetyki, takie jak lakier do włosów czy dezodorant. Substancje w nich zawarte wchodzą w reakcje chemiczne ze stopami metali, z których wykonana jest biżuteria, dlatego powinnaś ograniczyć kontakt z detergentami, stosując np. rękawice ochronne, czy używając specjalistycznych kremów.

5. Odpowiednio przechowuj biżuterię
Niezależnie czy posiadasz bransoletkę z kolekcji dostępnej pod adresem https://arande.pl/store/Bransoletki, czy dowolną biżuterię z innego sklepu, powinnaś wiedzieć, jak zapewnić jej długotrwały blask. Właściwy sposób przechowywania biżuterii to jeden z najistotniejszych elementów, pozwalających zadbać o jej naturalny połysk i piękno. Warto pamiętać, że każda sztuka biżuterii powinna być przechowywana w suchej szmatce, która chroni ją przed zakurzeniem. Swoje bransoletki, pierścionki i kolczyki wkładaj do osobnych woreczków, które można szczelnie zamknąć. Oczywiście, warto postawić na profesjonalną szkatułkę do biżuterii, którą znajdziesz w sklepach jubilerskich.

Artykuł sponsorowany

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.