50 proc. zniżki na bilety dla rodzin wielodzietnych?

- Dzięki karcie rodziny wielodzietne i zastępcze będą mogły skorzystać z 50. proc. bonifikaty na bilety do ośrodków miejskich - wyjaśnia Jerzy Cypryś, radny PiS. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Radni PiS walczą o wprowadzenie karty zniżkowej dla rodzin wielodzietnych.

Radni PiS chcą wprowadzenia “Rzeszowskiej Karty Rodziny Wielodzietnej 3+”. – Rodziny posiadające przynajmniej trójkę dzieci, dzięki niej mogłyby skorzystać z 50. proc. bonifikaty na bilety do ośrodków miejskich – wyjaśnia Jerzy Cypryś, radny PiS. Co na to pozostali radni?

Jerzy Cypryś chciał wprowadzić do porządku obrad sesji rady miasta projekt uchwały utworzenia tejże karty. Niestety spotkał się z oporem pozostałych radnych. – Temat jest istotny. Powinniśmy się nad nim pochylić, ale wcześniej należy się do niego przygotować – argumentował Czesław Chlebek, radny Rozwoju Rzeszowa.

Cypryś nie dawał za wygraną. – Trzeba się pośpieszyć. Prezydent będzie miał czas przygotować się – zapewniał. Karta miałaby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. Do tego momentu miasto mogłoby się zastanowić skąd wziąć pieniądze na ten cel i jak zagospodarować przyszłoroczny budżet. Jednak, żeby projekt mógł trafić pod obrady zabrakło paru głosów. Za było 12 radnych, przeciw 3, a wstrzymało się 8.

Zniżki bardzo pomogą
O “Rzeszowskiej Karcie Rodziny Wielodzietnej 3+” pisaliśmy w weekendowym wydaniu Super Nowości (24-26.08). Zgodnie z założeniem będzie upoważniała do 50 proc. zniżki na bilety wstępu do obiektów sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, które są w rękach władz miasta. Ma w ten sposób wpłynąć na poprawie sytuacji finansowej rodzin wielodzietnych (i rodzin zastępczych), a także promować ich pozytywny wizerunek. Podobna karta bez zastrzeżeń funkcjonuje w Przemyślu.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
8 lat temu

Śmieszne są te wypowiedzi krytykanckie. W Europie zachodniej wspiera się rodziny wielodzietne! Dlaczego nie słychać takiej krytyki w stosunku do leniwych singli-pasożytów????
Przypominam wszystkim krytykującym, że to właśnie dzieci będą „za chwilę” zarabiać na nasze emerytury. Mamy w tej chwili dzietność na poziomie 1,13 a do zwykłej wymienialności pokoleń trzeba 2,1…
Poza tym jeżeli ktoś uważa rodziny 3+ za patologiczne to przypominam, że prezydent Komorowski ma pięcioro dzieci…Patologia???? ;-)
Pozdrawiam wszystkich myślących normalnie!

Kasprzak
Kasprzak
8 lat temu

Niestety, ale w Polsce wielodzietność to najczęściej patologia i dożywotni wyzysk państwa. Jeśli kogoś stać na więcej niż dwoje dzieci, to niech za to płaci, a nie sępi od państwa co raz na kolejne zniżki i darmochy. Od cholery takich przykładów na osiedlach w Rzeszowie. Nic tylko każdy by brał, bo za darmo! Cypryś, Twoje pomysły są tak potrzebne, że brak słów.

zombi
zombi
8 lat temu

PIS znany jest z wielu dzieciorobów.Jeden z nich zginął na wycieczce religino-patriotycznej.Nalezy sprzeciwiać się takim inicjatywom.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  zombi

zombi – jakby nie ci jak określasz (wulgarnie i bez przemyślenia), to nie miałby kto odprowadzić cię na miejsce wiecznego spoczynku?. Sam jak widać masz nabyte w tych sprawach zahamowania ?. A tak ogólnie twoja wypowiedź nadaje się tylko do skasowania moderatorowi forum!!!!! Chamstwa jest dość wszędzie , na forum nie musi?.

stefan
stefan
8 lat temu

moze najpierw pozbawić radnych bezpłatnych przejazdów skoro walczymy o rentowność MPK

magda
magda
8 lat temu

Świetnie! Mamy pomagać ludziom, którzy nie potrafili zapanować nad swoim popędem seksualnym, ale bronimy się przed pomocą dla małżeństw bezdzietnych dla których jedynym ratunkiem jest albo in vitro albo aadopcja i tworzymy im dodatkowe przeszkody.. Skoro mamy prowadzić politykę pro rodzinną, to róbmy to w pełnym wymiarze, zamiast stosować zasadę równych i równiejszych..
Poza tym, Panie Cypryś – jak ma pan za dużo pieniędzy, to może należałoby zwrócić się np. do dyrekcji Domu Dziecka przy ul. Nizinnej bo tam dzieci też potrzebują pieniążków albo do Rzeszowskiego Hospicjum gdzie też się nie przelewa, a potrzeby są nie ustające?

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  magda

magda – a zastanowiłaś się kiedy na poważnie dlaczego małżeństwa w dużej części nie mogą mieć dzieci ? – zasięgnij wiedzy w stosownej poradni , zamiast pierniczyć o nadpobudliwości seksualnej?. Jednym słowem studentki : mniej alkoholu, tabletek antykoncepcyjnych – więcej rozsądku , zamiast aborcji.

Piotr
Piotr
8 lat temu

Dlaczego w Polsce zawsze muszą być święte krowy zwolnione z tego czy innego powodu z płacenia za bilety ,leki czy abonament ? Dobry pomysł Panie Cypryś, bo trzeba pomagać ( ale biednym) rodzinom wielodzietnym .Dużo lepiej byłoby gdyby każdy płacił za przejazd autobusem odpowiednio 2 zł. i 1 zł. Tylko tyle i aż tyle.

antyzgrzyt
antyzgrzyt
8 lat temu

Większość rodzin w Rzeszowie to 2 rodziców i jedno lub max 2 dzieci. Czy one są wielodzietne? Takimi akcja to Cypryś chyba sam się kładzie na łopatki! Większośc rodzin z 1 lub 2- dzieci myśli że taki pomysł nie dotyczy ich…..