Motocyklisci poszkodowani w wypadkach

Fot. Archiwum

ŁAŃCUT. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Oba wydarzyły się w czwartek wieczorem, pierwszy w Markowej, drugi w Łańcucie. Trzy osoby ranne trafiły do szpitala.

Do pierwszego wypadku doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 881 z drogą powiatową w Markowej. Kierujący Volkswagenem Golfem, mieszkaniec Markowej, wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w kierunku Sieteszy motocykliście. W wyniku zderzenia zarówno motocyklista, jak i jego pasażerka odnieśli obrażenia, w wyniku których zostali przewiezieni do szpitala w Łańcucie. Oboje są mieszkańcami powiatu przeworskiego. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Drugi wypadek miał miejsce niespełna godzinę później, na krajowej „czwórce” w Łańcucie, przy zjeździe do położonej tam restauracji. Jadąca z kierunku Przeworska kobieta skręcała w lewo do lokalu. W czasie, kiedy kierowany przez nią Peugeot przejeżdżał przez przeciwny pas ruchu, wjechał w niego jadący z przeciwka motocyklista, uderzając w okolice prawego, tylnego koła samochodu. Motocyklista, 19-letni mieszkaniec Łańcuta, odniósł poważne obrażenia i został przewieziony do szpitala w Rzeszowie. Kierująca peugeotem mieszkanka powiatu przeworskiego, była trzeźwa.
Na miejscach wypadków pracowali policjanci, zabezpieczając, wspólnie ze strażakami, miejsce zdarzenia oraz wykonując oględziny, które będą potrzebne do ustalenia udziału kierujących w zdarzeniu.
tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.