Nie zdążyli obsadzić działki konopiami

Fot. KPP

STALOWA WOLA. Policjanci z Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy dorodnymi sadzonkami ziela konopi chcieli obsadzić przygotowaną wcześniej działkę. Policjanci zabezpieczyli ponad 70 doniczek sadzonek oraz kilka porcji suszu. Mężczyźni za swój czyn odpowiedzą przed sądem. 

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem w pobliżu Radomyśla nad Sanem. Do policjantów z Posterunku Policji w tej miejscowości dotarła informacja o dwóch młodych mężczyznach, którzy w pobliżu kompleksu leśnego na terenie nieużytków wysadzają jakieś rośliny. Natychmiast w ten rejon udał się policyjny patrol.
Policjanci zauważyli stojący w pobliżu lasu samochód marki Suzuki, a obok niego dwóch młodych ludzi. Jeden z nich stał przy aucie, a drugi skopywał działkę. Funkcjonariusze zauważyli też przy pojeździe skrzynki z sadzonkami. Mężczyźni zostali wylegitymowani i zatrzymani. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego w wieku 24 i 23 lat. Podczas sprawdzeniu samochodu policjanci ujawnili 74 doniczki z sadzonkami konopi oraz 6 porcji roślinnego suszu i dwie bryłki haszyszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli sadzonki.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 24-latek przyznał się, że rośliny i zabezpieczone narkotyki stanowią jego własność. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego uprawiania konopi (to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia). 24-latek zgodnie z decyzją prokuratora objęty jest dozorem Policji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.