Ukradli 230 litrów oleju napędowego

Fot. KPP

STALOWA WOLA. Policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do samochodu ciężarowego i ukradli z niego olej napędowy (ok. 230 litrów), o wartości 1300 złotych.

Podczas jednej ze służb nocnych realizowanych w Agatówce przez policjantów z Posterunku Policji w Zbydniowie, których wspierali stalowowolscy kryminalni, funkcjonariusze zauważyli stojącego w lesie opla. Kiedy chcieli skontrolować samochód, jego kierowca uruchomił silnik i zaczął uciekać. Po przejechaniu około kilometra uciekinier został zatrzymany. W pojeździe funkcjonariusze znaleźli kilka pojemników na paliwo oraz pompę z gumowym wężem. Trzech młodych mężczyzn jadących tym autem trafiło do policyjnego aresztu. Byli to mieszkańcy powiatu stalowowolskiego w wieku 25, 20 i 18 lat .

W rozmowie z policjantami przyznali się do kradzieży paliwa. Podczas przeszukania dokonanego u zatrzymanych, policjanci odzyskali część skradzionego paliwa. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

Policjanci wyjaśniają, czy młodzi mężczyźni nie popełnili więcej podobnych przestępstw.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.