Tankowali i nie płacili

Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo na stacjach benzynowych. Złodzieje tankowali, po czym bez płacenia odjeżdżali.

Początek tej wielowątkowej sprawie dało zawiadomienie o kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Przemyślu. Kierowca z pasażerem bmw zatankowali do zbiornika ponad 60 litrów na kwotę prawie 400 złotych. Nie płacąc za paliwo odjechali.

Później, jak wynika z ustaleń prowadzonego śledztwa, odwiedzili jeszcze jedną stację, gdzie w podobnych okolicznościach ukradli benzynę na kwotę 70 złotych. Przemyscy funkcjonariusze na podstawie zapisów monitoringu ustalili numery rejestracyjne wymienionego wcześniej pojazdu i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat, którym postawili zarzut kradzieży paliwa.

W trakcie wykonywanych w tej sprawie czynności okazało się, że konto młodszego z mężczyzn obciążają także inne przestępstwa. 20-latek jest podejrzany o podpalenie wartego 400 złotych plastikowego kontenera na odpadki stojącego przy jednym z miejscowych gimnazjów. Policjanci ustalili ponadto, że w kwietniu br. mężczyzna dokonał rozboju na dwóch dostarczycielach pizzy.

Wobec obu sprawców Prokuratora Rejonowa w Przemyślu na wniosek Policji zastosowała środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju i policyjnego dozoru.

tc/KMP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.