57 zatok autobusowych do przebudowy

RZESZÓW. Blisko 10 mln zł – tyle ma kosztować modernizacja infrastruktury drogowo-autobusowej w Rzeszowie. Mowa o przebudowie 57 zatok autobusowych oraz montażu 55 wiat przystankowych. Obecnie trwa postępowanie mające wyłonić wykonawcę, który zajmie się inwestycją. Zgłosiły się cztery firmy, z czego oferty trzech spełniają wymagania finansowe. Propozycje wahają się od kwoty 8,9 do 10,8 mln zł. Wyniki przetargu będą znane za kilka dni.
Modernizacja infrastruktury jest konieczna, gdyż obecnie wiele zatok autobusowych jest niedostosowanych do nowych autobusów, które zakupiło miasto. Są one zbyt krótkie, przez co nie mieszczą np. trzech autobusów jednocześnie. Także wiaty odstają poziomem; niektóre są zniszczone, mają uszkodzone dachy. Gdzieniegdzie w ogóle ich brakuje. Jak wskazuje ratusz, nowoczesna technologia pozwoli stworzyć taką infrastrukturę, która będzie odporna na zmienne warunki pogodowe, codzienną eksploatację i nie trzeba będzie jej co roku modernizować. Ponadto 8 wiat ma zostać wyposażonych w panele fotowoltaiczne. Przebudowa zatok oraz montaż wiat będą realizowane na drogach w centrum miasta (m.in. przy ul: Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Kilara), a także na trasach wlotowych (m.in. ul: Krakowska, Lubelska, Warszawska).

kl

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu

No ale nie tak dawno przystanki były przebudowywane to co źle zrobili, czy nie uwzględnili ich odpowiedniej długości i teraz kto zaskoczył ; kierowcy, czy naczelnik Kowalska że cuś jest do du.. y.

bloger
bloger
1 miesiąc temu
Reply to  ROMAN

aa może to jest własnie zapowiadana rewolucja komunikacyjna tow.Kowalskiej ,o ktorej mamrotala w świetle jupiterow i przed kamerami tiwi

bloger
bloger
1 miesiąc temu

na Baranowce oświetlenia przystanków nie będzie.Bo i po co? Tu ratuszowi goście nie są oprowadzani,a pasazerowie slą wiązanki pod adresem geniuszy z ZTM