6 medali leżajskich karateków

KARATE. Zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate startujący w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier Karate Kyokushin  IKO wywalczyli 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy medal.

Izabela Dec zajęła pierwsze miejsce w konkurencji kumite semi kontakt juniorek. Iza wygrała trzy walki, w tym  w finale pokonała zawodniczkę z Rosji. Drugie miejsce w kumite semi kontakt juniorów młodszych zajął Maciej Jeziorowski, który wygrał trzy walki przez ippon.

Klasę  pokazał też Marcin Olszowy, który po zwycięskich czterech pojedynkach  zdobył drugie miejsce w kumite full kontakt seniorów do 70 kg. Z kolei Konrad Kowalski wygrał trzy walki i w ogólnej klasyfikacji zajął trzecie miejsce w kumite full kontakt seniorów do 70 kg. Krzysztof Zając zdobył drugie miejsce w w kumite full kontakt seniorów do 80 kg.

Iwona Turosz zajęła była natomiast druga w kumite full kontakt seniorek do 55 kg.. W Mistrzostwach startowało ponad 150 zawodników z Polski, Rosji, Serbii i Węgier.