6 milionów za działkę, to za drogo dla Resovii

Tak według wstępnych wizualizacji ma wyglądać kompleks Res-Vita u zbiegu al. Witosa i ul. Wyspiańskiego.

RZESZÓW. Czy powstanie kompleks przy al. Witosa?

Klub Resovia chce obniżenia ceny miejskiej działki przy al. Witosa. Teren jest niezbędny do budowy kompleksu handlowo-rozrywkowego Res-Vita, w którym ma mieścić się m.in. sztuczne lodowisko.

Na sprzedaż bez przetargu prawa użytkowania wieczystego 2,3 hektara gruntu na rzecz klubu rzeszowscy radni zgodzili się kilka miesięcy temu. Wcześniej Resovia wystąpiła o zamianę obecnej 40-letniej dzierżawy terenu z lodowiskiem przy al. Witosa na wieczyste użytkowanie. To warunek, jaki postawił Tadeusz Dykiel, nowy inwestor kompleksu znanego poprzednio pod nazwą Resovia Park, a obecnie jako Res-Vita.

Bez miejskiej działki prywatny inwestor nie zrealizuje swych planów. Ma tylko część terenów, odkupionych od Resovii. Tymczasem miejska działka została wyceniona na 6 mln zł. Co prawda Resovia będzie mogła przejąć działkę za 25 proc. wartości, a później musi płacić co roku 3 proc. wartości gruntu, ale dla klubu to i tak dużo.

Chcą zmniejszyć powierzchnię działki
- Spodziewaliśmy się niższej kwoty – nie kryje Aleksander Bentkowski, prezes CWKS Resovia. Klub będzie wnioskował do miasta o wyłączenie z transakcji około jednej piątej terenu. To pomoże obniżyć cenę gruntu. – Ta część działki jest niepotrzebna do realizacji inwestycji, jest tam między innymi droga – wyjaśnia Bentkowski.
To czy dojdzie w tej kwestii do porozumienia okaże się w najbliższych tygodniach. Na razie trwa wciąż projektowanie kompleksu. – Projekt ma być gotowy końcem września – mówi Bentkowski. Później inwestor chciałby wystąpić o pozwolenie na budowę. Musi jednak dysponować niezbędnym gruntem.
Kompleks Res-Vita ma mieścić kilka marketów, w tym sportowy sieci Decathlon, lodowisko z syntetyczną nawierzchnią, tor rolkowy, skate-park, a także hotel.

Krzysztof Kuchta

do “6 milionów za działkę, to za drogo dla Resovii”

 1. Stefan

  …… a świstak siedzi i zawija w sreberka.

 2. Sławek

  Kolego Grześ, było kandydować na radnego, lub brać udział w głosowaniu.
  Nie rozumiem tego, iż sami wybieramy demokratycznie tych ludzi i później z bez powodu oczerniamy.

  Polak potrafi!

 3. grzes

  super aby takie cos powstalo w rzeszowie ale tak czy owak radni i tak beda robic przy tym problemy bo dla nich nic sie nie liczy jak pierdzenie w stolek i branie duzej kasy

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.