6 wypadków w kilka godzin

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Policjanci aż sześciokrotnie interweniowali na miejscach wypadków do jakich doszło wczoraj na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. 13 osób uczestniczących w zdarzeniach odniosło obrażenia. Wszyscy kierujący pojazdami w chwili wypadów byli trzeźwi.

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12.15, na ulicy Rejtana w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieustalony kierujący samochodem osobowym, podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa 22-letniemu kierowcy toyoty. Ten chcąc uniknąć zderzenia wjechał na krawężnik, a następnie uderzył w latarnię uliczną. Poszkodowany kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Około godziny 15.30, policjanci z Posterunku w Błażowej interweniowali na miejscu zderzenia się dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że na skrzyżowaniu kierujący osobowym volkswagenem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka alfa romeo.  W wyniku zderzenia obaj kierowcy  zostali przewiezieni do szpitala.

Kolejny wypadek miał miejsce około godziny 17.15, na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego i Paderewskiego w Rzeszowie, gdzie kierujący volkswagenem golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej osobowym mitsubishi. W wyniku zderzenia 39-letnia mieszkanka Rzeszowa (kierująca mitsubishi) z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

W miejscowości Krasne na drodze krajowej E 40, około godziny 17,40 doszło do kolejnego wypadku. Kierujący samochodem ciężarowym, 35-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i najechał na tył kierowanego przez 47-letniego mężczyznę osobowego volkswagena. Następnie siłą uderzenia, pojazd ten najechał na poprzedzającego go fiata bravo, a ten na opla vectrę. W wyniku zdarzenia 33-letnia pasażerka volkswagena z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Niespełna 15 minut później w miejscowości Niechobrz, kierująca samochodem mercedes nie zachowała należytej ostrożności w trakcie skręcania, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. W wyniku tego zdarzenia zarówno ona, jak i trójka jadących z nią pasażerów z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Ostatni z wypadków, do jakiego doszło wczorajszego dnia miał miejsce w Rzeszowie na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Okulickiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-letni kierowca osobowego opla nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 31-letniemu kierowcy vokswagena. W wyniku zderzenia obrażeń ciał doznała trójka jadących w oplu pasażerów, w tym 4-letnie dziecko.

ga, KMP Rzeszów

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.