600 kg ryb w jedną noc

Tak udanego połowu nie spodziewali się ani organizatorzy, ani uczestnicy zawodów. Fot. Bogdan Myśliwiec

SANDOMIERZ. O takim braniu marzą tysiące miłośników wędkowania.

32 załogi z całej Polski wzięły udział w XXX Ogólnopolskich Zawodach w Wędkowaniu Nocnym. Zawody w dniach od 11 do 12 sierpnia odbyły się na Wiśle w rejonie Sandomierza.

. Dwudniowe zawody odbyły się pomiędzy ujściem Koprzywianki, a Górami Pieprzowymi. Najwięcej ryb, bo aż 57,08 kg złapali wędkarze z drużyny “Amur” z Radzynia Podlaskiego. Druga w klasyfikacji końcowej drużyna – “Lin” z Jędrzejowa złapała 57,03 kg – to jest tylko o 5 dkg mniej ryb od zwycięzców. Tak niewielka różnica punktowa pomiędzy drużynami, przy takiej liczbie złowionych ryb, to niezwykła rzadkość. Na trzecim miejscu uplasował się drużyna z koła PZW nr 32 z Połańca, która wykazała 49,65 kg. Tuż za podium znalazła się drużyna gospodarzy – a więc reprezentacja koła PZW nr 1 w Sandomierzu z wynikiem – 47,71 kg.

Tegoroczne zawody nocne obfitowały w duże ilości ryb. Podczas dwudniowej rywalizacji drużyny biorące udział w zawodach złapały ponad 600 kg ryb.
Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w Przystani Wodnej na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

– Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji nocnych zawodów, które w tej dyscyplinie są najstarsze na świecie, należą się naszym partnerom i sprzymierzeńcom takim jak samorząd miasta Sandomierza, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Komenda Powiatowa Policji oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – podkręcił Franciszek Makowski, prezes koła PZW nr 1 w Sandomierzu.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mol
mol
8 lat temu

no to mydlo i rencznik nie byly potrzebne …

ff
ff
8 lat temu
Reply to  mol

Ale za to słownik ortograficzny by się przydał!