600 litrów „ekskluzywnych” trunków bez akcyzy

Fot. serwis BiOSG

TORKI (pow. przemyski). Około 600 litrów alkoholu z przemytu znaleźli strażnicy graniczni w dostawczym volkswagenie, którego zatrzymali do kontroli drogowej w podmedyckich Torkach.

W samochodzie jechało trzech Ukraińców: dwóch braci ( 31 i 26 l.) oraz ich 34-letni kolega. Ciekawsza jednak, co do zawartości, była część bagażowa auta. Tu bowiem strażnicy zauważyli tajemnicze paczki owinięte starannie czarną folią. Jak się okazało było to 50 kartonów, w których znajdowały się ekskluzywne wysokoprocentowe alkohole w butelkach jednolitrowych i 0,7 litra bez żadnej akcyzy.

Trzej mężczyźni plątali się w wyjaśnieniach, najpierw twierdząc, że nie mieli pojęcia o 600 litrach lewego alkoholu z tyłu, potem odwołując te „zwierzenia”. Ostatecznie jednak nie przyznali się, by warte około 20 tys. złotych trunki były ich własnością.

Oskarżono ich o przestępstwo karne skarbowe, a lewy alkohol przekazano celnikom. Jego liczba, a także fakt, że były to podróbki ekskluzywnych trunków wskazuje na to, że miał trafić do konkretnego odbiorcy, być może nawet znalazłby się na półkach barowych i restauracyjnych.

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o