659

Pan Janek pracujący na jednej z podrzeszowskich stacji benzynowych, choć interesuje się polityką, jest nieco zdezorientowany.
– Warchoł – panie, taż to „….” – tu pada niecenzuralne słowo – ale o co chodzi z tym Warchołem?
– Ferenc go wskazał na następcę – odpowiadam.
– Ale to jeszcze mnóstwo czasu – rezolutnie zauważa pan Janek.
– No nie – i kiedy zdradzam tę okrutną prawdę, mężczyzna wybucha szczerym zdziwieniem
– Jak to „…..” zrezygnował ???!!!
No i dalej, że oni wszyscy nas tu wykończą, a on ma 69 lat i pewnie szczepienia nie doczeka, a kontakt z ludźmi ma ciągły i niebezpieczny, bo kierowcy maseczek nie noszą.
A znowu pan Zygmunt, zmieniając olej w moim dwunastoletnim tucsonie, choć i on narzeka na rzeczywistość – „co oni panie z nami robią” – wydaje się lepiej poinformowany aż do momentu, kiedy mówię dwa zdania o dokonaniach ministra Warchoła
– Jak to, panie, ta przecież Ferenc go poparł, a on zawsze chciał jak najlepiej dla miasta. Na co nam przyszło – papieża w dół pociągnęli, teraz Ferenca…

I tak się roztacza nasza niewiedza właściwa tylko naszej własnej życiowej „bańce”, bo nie wynika ona przecież z tego, że zachodnie media słowem się nawet o rezygnacji prezydenta w Rzeszowie nie zająknęły. Cała Polska jak długa i szeroka huczy i gdyba, a lista potencjalnych kandydatów zbliża się powoli do 659.

Dzisiaj na przykład „w samo południe” wpłynęła informacja prasowa od okręgowego oddziału PiS, podpisana przez creme de la creme podkarpackich działaczy Jarosława Kaczyńskiego, czyli panów Władysława Ortyla, Marcina Fijołka i Krzysztofa Sobolewskiego, o konieczności wskazania własnego kandydata w zbliżających się wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa. W ocenie okręgowego zarządu ugrupowania nie ulega wątpliwości, że PiS stoi przed ogromną szansą na sukces wyborczy, który umożliwi wdrożenie… w kierunku optymalnego… itd., itp.
Zapewne są takie „bańki”, które odczytały zapowiedź jasno jako zgłoszenie własnego kandydata, jednakowoż ostatnie zdanie nie pozostawia wątpliwości, kto jest „kierownikiem tej szatni”, bowiem stanowisko to „trafiło do władz centralnych ugrupowania.”
Co to oznacza?
Ni mniej, ni więcej, tylko tyle, że lokalni działacze rozmawiają z Jarosławem Kaczyńskim via media, czyli publicznie, i informują go, że oczekują walki o Rzeszów. Dlaczego publicznie? Żeby nie było najmniejszych wątpliwości, że i oni potrafią wywierać presję, że nie chcą tutaj ludzi Ziobry oraz…, żeby sobie prezes nie myślał.
Posłowi Kaczyńskiemu, zdaje się zatem, odjeżdża peron pełen jego własnych współpracowników, co w kontekście rzeszowskiej zagrywki Warchoła i Ziobry, prężenia muskułów przez Gowina, oznaczać może tylko, że na Nowogrodzkiej trwać musi nerwowe przestawianie pionków na mapie przyniesionej wprost z „ostatniego bunkra”. W strachu przed nadchodzącą odwilżą wydaje się bowiem, że siły PiS-owskich oldboyów mocno są nadwątlone i bezradne.

Tymczasem w Rzeszowie na każdym internetowym rogu czai się potencjalny kandydat, a w Gazecie Wyborczej Mikołaj Chrzan wskazuje, że Duda wygrał tutaj z Trzaskowskim tylko o 659 głosów, wskazując jednocześnie, że „obrona Rzeszowa przed PiS-em jest możliwa. Potrzeba jednak dobrych kandydata lub kandydatki i sensownej koalicji – nastawionej na zwycięstwo, a nie frakcyjne wojenki” i apeluje do liderów opozycji.
Z tą myślą i tym apelem zostawiam Państwa wszystkich na weekend, życząc wszystkim słońca i odwilży nie tylko na Nowogrodzkiej.

Redaktor Naczelny Super Nowości Jakub Karyś

5 575 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
6 dni temu

Panu posłowi Jarosławowi K. nic się nie wydaje. Pan poseł liczy na to, że fotel prezydenta w naszym katolickim mieście zajmie osoba godna, ciesząca się powszechnym szacunkiem, nie mająca komunistyczno-lumpenproletariackiego pochodzenia i pochodząca z katolickiej rodziny.

parafianin
parafianin
3 dni temu

Najlepiej aby to był proboszcz i to z „przeszłościa” i po”przejściach” !
Mamy kilku takich w pobliżu Rzeszowa.

Głosuj na Warchlaczka
Głosuj na Warchlaczka
6 dni temu

I po co te nerwy po co te spory?

… i tak wiadomo kto będzie w Rzeszowie nowym prezydentem :)

Prezydent Rzeszowa.png
Brzeszczotto
Brzeszczotto
6 dni temu

Panu posłowi Jarosławowi K. nic się nie wydaje. Pan poseł liczy na to, że fotel prezydenta w naszym katolickim mieście zajmie osoba godna, ciesząca się powszechnym szacunkiem, nie mająca komunistyczno-lumpenproletariackiego pochodzenia i pochodząca z katolickiej rodziny.

Jarek
Jarek
6 dni temu

Komuś tu pilnie potrzebne szczepienie na wściekliźnę, a może to już za późno…

maniek
maniek
6 dni temu

***** KOD

Nie osrajcie się kodziarze. Na pewno nie obsadzą takiego stanowiska jakimś lewackim przygłupem spod znaku „kuw.a” „je.ać” „wyperrrr.dać”

radek
radek
7 dni temu

Pewnie były jakieś ważne powody,że ustępujący prezydent zaproponował mieszkańcom swojego kandydata. Nie należy uważać pana Ferenca za naiwnego człowieka,bowiem zapewne zdawał sobie sprawę z tego,że to wyłącznie wyborcy zdecydują o tym,komu powierzą stanowisko prezydenta miasta.

Rychu
Rychu
7 dni temu

Jak będzie szedł do lokalu wyborczego niech uważa, żeby ktoś nie napluł mu w twarz tak jak on napluł swoim wyborcom i współpracownikom. Wolnością się nie handluje za jakiś osrany zamek i Centrum Lekkoatletyczne zwłaszcza z przybłędą z Niska, ultrakatolickim faszystą, którego partia skierowała do Rzeszowa do walki o „lepsze jutro”! To tylko zasłona dymna, bo naprawdę chodzi o szwindle jakich się dopuścił z Ryśkiem i ferajną. Stary dziad nie liczy się z tym, że nie są to ludzie „pacta sunt servanda” i te szwindle kiedyś ujrzą światło dzienne, zwłaszcza jak koń na którego postawił przegra! Pójdzie z butami do… Czytaj więcej »

LBO TEAM
LBO TEAM
7 dni temu

Do lokalu wyborczego zdrajco niech ci towarzyszą: niejaki Podkulski i TW „KAZEK” i „TADEUSZ” (dwa w jednym)!
Człowiek bez honoru! Szmaciarz!

LBO TEAM
LBO TEAM
7 dni temu

Brawo! Każdy faszystowski ryj wybity minusami (-100+) niczym ryj wieprza pchającego się do koryta kijem, to dobrze wykonana robota.
Na nic ujadanie (chrumkanie) ultrakatolickich faszystowskich knurów i kiernozów (Konfederacja, Solidarna Polska etc.) na katolickich faszystowskich wieprzów (PiS)! Swoje porachunki załatwiajcie na forach faszystowskich szmatławców!
Ty czerwony złodzieju na warchlaka głosuj sobie razem ze swoją rodziną!!!

Last edited 7 dni temu by LBO TEAM
Dsf HD dn
Dsf HD dn
6 dni temu
Reply to  LBO TEAM

Milcz świński pomiocie

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
7 dni temu

Warchoł wygra. Pan Ferenc dobrze dla Rzeszowa wybrał.

A na pis żaden Rzeszowiak nie zagłosuje. Ludzie dobrze pamiętają co zrobiła pisowska wojewoda!

źródło
_https://rzeszow-news.pl/projektant-obwodnicy-poludniowej-wojewoda-dziala-szkode-rzeszowa/

Nagówek Rzeszów News.jpg
stary
stary
7 dni temu

PIS i jego 3 kandydatów przegrało w Rzeszowie aż 3 razy. Robią ten sam błąd co PO. PO przegrało 7 razy z rzędu. Dlaczego obie partie przegrywają? PO w kraju a Pis w Rzeszowie? Bo pseudo lliderzy nie wyciągają lekcji z przegranych i powielają stare błędy a nawet mimo klęski jeszcze je potęgują. Pis w Rzeszowie blokuje każdą inwestycję. Czy to most, aquapark, wieżowiec, obwodnica czy nawet zwykły budynek mieszkalny… Pis zawsze bredzi o parkach na cudzych prywatnych działkach i blokuje rozwój miastu które żyje z mieszkaniówki. A ludzie to widzą! Co wybory to kolejna przegrana, mija kilka miesięcy i… Czytaj więcej »