70 km/h ul. Podkarpacką

Dzięki przebudowie ul. Podkarpacką można poruszać się z prędkością 70 km/h, a nie jak do tej pory 50 km/h. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Ul. Podkarpacka to kolejna rzeszowska ulica, po której kierowcy będą mogli jeździć z większą prędkością.

Został już postawiony nowy znak drogowy informujący o maksymalnej prędkości, z jaką można się po niej poruszać, i nie jest to już 50 km/h, ale 70 km/h. Powodem zmiany miała być dokonana niedawno przebudowa ulicy. Jej poszerzenie i nowa nawierzchnia sprzyjają rozwijaniu prędkości, więc urzędnicy nie widzieli przeciwwskazań do zmiany oznaczenia.

Wyższa prędkość nie będzie jednak obowiązywała na całej ul. Podkarpackiej, ale na jej części: od skrzyżowania z ul. Poznańską do skrzyżowania z ul. Wetlińską.

en

do “70 km/h ul. Podkarpacką”

  1. borjan

    „…Jej poszerzenie i nowa nawierzchnia sprzyjają rozwijaniu prędkości, więc urzędnicy nie widzieli przeciwwskazań do zmiany oznaczenia….” -super wytłumaczenie czemu podniesiono dopuszczalną prędkość .Normalnie kon by sie usmiał :)

  2. Łukasz

    Skoro nowa nawierzchnia sprzyjająca rozwijaniu prędkości jest powodem ustawieni znaku 70, to gratuluję autorce. Namawiam ją też, by najpierw zrobiła prawo jazdy, a potem zaczęła pisać o ruchu drogowym. Może uniknie pisania głupot

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.