8 sposobów na zwiększenie libido u kobiet

Codzienny pośpiech, długotrwały stres, czy przemęczenie mogą bezpośrednio wpłynąć na popęd seksualny. Warto jednak zaznaczyć, że chwilowa niedyspozycja nie oznacza od razu spadku libido, ponieważ każda osoba ma gorsze momenty, które bezpośrednio odbijają się na innych sferach życia. Chodzi głównie o długotrwały brak ochoty na seks, którego nie można zlikwidować bez pomocy lekarza i który wymaga specjalistycznego leczenia. Jeśli przyczyną zaniku libido u kobiet nie są problemy ze zdrowiem, w łatwy sposób można ją wyeliminować i na nowo cieszyć się bliskością partnera. Oto kilka sposobów, które pomogą odzyskać ochotę na sex i sprawią, że libido poszybuje w górę.

Tabletki na libido dla pań

Pierwszą myślą w przypadku tego typu problemów jest próba wyeliminowania ich za pomocą odpowiedniej suplementacji. Jest to bardzo popularny i polecany sposób, gdyż właściwie dobrane tabletki na libido dla pań, pomagają w szybki sposób wpłynąć na popęd seksualny, a pierwsze pozytywne symptomy dostrzegalne są w krótkim czasie od rozpoczęcia suplementacji. Na rynku znajdziemy szeroki wybór, dlatego przed zakupem wskazana jest konsultacja z farmaceutą, który pomoże wybrać opcję najbardziej dopasowaną do potrzeb kobiety.

Bądź aktywna fizycznie

Aktywność fizyczna wpływa korzystnie nie tylko na sferę intymną, ale i na cały organizm. Długie godziny spędzone za biurkiem negatywnie odbijają się na kondycji fizycznej, dlatego szalenie istotne jest, by w miarę możliwości wygospodarować czas na uprawianie ulubionej dyscypliny sportowej. Godzina na siłowni, basenie, czy chociażby na długim spacerze ma zbawienny wpływ nie tylko na wygląd i sprawność ciała, ale i na samopoczucie. Sport przyczynia się do wydzielania hormonów szczęścia, czego efektem jest uśmiech, zadowolenie i otwartość na bliskość partnera.

Zadbaj o spokojny sen

Wzmożone zmęczenie organizmu spowodowane niedoborem snu, ma destrukcyjny wpływ na organizm kobiety. Spada koncentracja, efektywność, zwiększa się ryzyko depresji, zachorowań, a długotrwały brak snu może przekształcić się w przewlekłe schorzenie. Problemy z funkcjonowaniem w ciągu dnia i notoryczne złe samopoczucie powinny być pierwszym sygnałem ostrzegawczym. Dlatego warto obserwować organizm i dostarczać mu tyle snu, ile potrzebuje, by nie dopuścić do pojawienia się dodatkowego problemu, jakim bez wątpienia jest spadek libido.

Nabierz pewności siebie

Znaj swoją wartość i nie bój się jej okazywać! Tylko pewne siebie kobiety nie mają oporów przed eksponowaniem swoich atutów, są bardziej otwarte na nowe doświadczenia, a co za tym idzie również na potrzeby swoje i swojego partnera. Pamiętaj, że dla ukochanej osoby jesteś najpiękniejsza i kocha Cię taką, jaką jesteś. 

Nie pomijaj gry wstępnej

Gra wstępna wcale nie musi rozpocząć się w małżeńskiej alkowie. Już w ciągu dnia można zadbać o zbudowanie odpowiedniej atmosfery i napięcia, które wieczorem będą kontynuowane. Gra wstępna to szalenie istotna część seksu, dlatego nie powinno się o niej zapominać, ani tym bardziej pomijać. Pieszczoty, pocałunki, czy zmysłowy masaż sprawią, że automatycznie wzrośnie stopień podniecenia, ale nie tylko, ponieważ dzięki niej budowana jest bliskość i intymność w związku, co w ogromnym stopniu przekłada się na ogólne relacje pomiędzy partnerami.

Nie nadużywaj alkoholu

Używki takie jak alkohol czy papierosy są niezwykle szkodliwe dla organizmu, dlatego za wszelką cenę powinnyśmy starać się je wyeliminować. Nadmierne spożywanie alkoholu może wpłynąć na zdolność kobiety do odczuwania orgazmu, co znacznie zmniejsza zadowolenie z seksu i obniża zainteresowanie tą sferą związku. O ile jeden kieliszek wina może fajnie podkręcić atmosferę, tak uzależnienie i nadużywanie przynoszą zupełnie odwrotny skutek.

Omijaj stresowe sytuacje szerokim łukiem

Jeśli tylko istnieje taka możliwość, warto jest zrobić wszystko, by omijać wszelkiego rodzaju sytuacje stresowe lub nauczyć się sobie z nimi radzić. Być może pomocne będą lekcje jogi lub medytacja, które wyciszą organizm i pozwolą spojrzeć na problem z innej perspektywy. Odrobina dystansu sprawia, że problem traci na wartości i przestaje być tak trudny do rozwiązania, jak nam się wstępnie wydawało. 

Stosuj naturalne afrodyzjaki

Oprócz wspomnianych powyżej, doskonałym sposobem na zwiększenie libido u kobiet jest również wprowadzenie do swojej diety naturalnych afrodyzjaków, w postaci ziół, przypraw, czy innych produktów znanych z wpływu na wzrost popędu seksualnego. Najbardziej znanymi są cynamon, imbir, lubczyk, czekolada, czy krewetki. Warto wykorzystać ich właściwości i wypróbować ich działanie.

Podsumowanie

Pamiętaj, że chwilowy zanik libido nie jest powodem do niepokoju i wizyty u lekarza. Istnieje mnóstwo sposobów, które w szybki sposób przyczynią się do poprawy popędu seksualnego i zadowolenia z bliskości w związku. Wszystkie przedstawione powyżej to podstawy, przestrzeganie których jest gwarancją na udane życie seksualne i wzrost libido u kobiet.

Artykuł partnera

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
TolekPortfel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tolek
Gość

Myślę, że sporo zależy od naturalnego temperamentu kobiety, ale z całą pewnością atrakcyjność mężczyzny (w rozumieniu ogólnym, nie tylko fizycznym) ma ogromny wpływ na libido.

Osobiście trudno mi uwierzyć w dobroczynne działanie afrodyzjaków spożywczych, tj. orzechów, truskawek czy ostrygów. Nie mniej, być może na kogoś działa to w ten sposób.

Natomiast, jestem pewny, że ogromną rolę odgrywa stres. W moim przypadku – czynniki stresogenne znajdują natychmiastowe przełożenie na popęd seksualny. To samo zauważam u swojej partnerki.

Portfel
Gość
Portfel

Ja znam tylko jeden sposób na libido u bab. Gruby portfel. Patrz: biznismeni, gangsterzy,inni, dziadki: Marcinkiewicz, Strasburger, Kondrat i im podobni