9-latek od dwóch lat terroryzuje szkołę

9-latek maltretuje psychicznie i fizycznie zarówno uczniów, jak i nauczycieli SP nr 24. Rodzice są załamani, a dyrekcja wykończona ciągłą walką. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Kiedy skończy się koszmar uczniów i nauczycieli.

- Jesteśmy już wykończeni całą tą sprawą. Chcemy w końcu odpocząć – denerwuje się Elżbieta Chodzińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Rzeszowie. – Nie mamy chwili spokoju! – dodaje. Sprawa 9-letniego terrorysty ciągnie się od dwóch lat i mimo upływu czasu niewiele się zmienia. Chłopiec wciąż sieje postrach w szkole wśród uczniów i… nauczycieli.

Dyrekcja szkoły próbowała poradzić sobie własnymi metodami i nieco ujarzmić niesfornego chłopca. Dopiero w grudniu ubiegłego roku sprawa trafiła do kuratorium na wniosek zdesperowanych rodziców uczniów szkoły.

Szkoła ma dość

Nikt z pracowników szkoły nie chciał podjąć się oficjalnej rozmowy z nami na temat 9-letniego Darka. Elżbieta Chodzińska powiedziała, że sprawa chłopca jest tak skomplikowana i trudna, że już nie mają sił z nim walczyć. Spotkany przez nas uczeń innej klasy, nieśmiało wypowiedział się na temat młodszego kolegi, ograniczając się tylko do “bije wszystkich w szkole”. – Wiele słyszałam na temat tego dziecka. To okropne, co on wyprawia, ale nie chcę powtarzać jego “wyczynów” – mówi jedna z pracownic. W sprawę została włączona nawet policja. – Interweniowaliśmy kilkakrotnie, ale za każdym razem sprawa dotyczyła innego zdarzenia. Powiadamiali nas zarówno rodzice, jak i nauczyciele. Na nasz wniosek sprawa została oddana do sądu rodzinnego – mówi Adam Szeląg, rzecznik komendy miejskiej w Rzeszowie. Podkreśla również, że sprawa jest bardzo złożona między innymi ze względu na wiek dziecka i dla jego dobra nie są powielane informacje o jego zachowaniu.

Nowe środowisko lekiem na całe zło

Wicekurator Antoni Wydro, zapewnia że sprawa toczy się dwutorowo. Z jednej strony trwa postępowanie wyjaśniające, czy rodzice działają dla dobra dziecka, a z drugiej, czy dyrekcja szkoły zrobiła wszystko, aby zapobiec dalszemu rozwojowi sprawy. – Planujemy przeniesienie ucznia do nowej szkoły – mówi Wydro. – Nie oznacza to jednak, że dyrekcja źle wykonywała swoje obowiązki. Po prostu wszelkie podjęte środki okazały się niewystarczające. Nowe środowisko powinno wpłynąć pozytywnie na chłopca, który nie będzie czuł się już tak pewnie jak w obecnej szkole. Po pewnym ciągu zdarzeń następują też uprzedzenia wśród pracowników szkoły. Po za tym każdy nauczyciel ma swoje charakterystyczne metody, które mogą pomóc w uspokojeniu dziecka i przygotowaniu do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym – dodaje.

Ewelina Nawrot

do “9-latek od dwóch lat terroryzuje szkołę”

 1. kuleczka

  Ten debil wrócił na chwile! Narazie go nie ma, ale groził, psikał wodą z kibla, a newet miał zapałki i nimi groził! wszyscy mówil że się poprawił a nie!!! teraz naraziego niema ale uwaga jezdzi na rolkach zawsze po 16 ja go często widz!UWAGA!

 2. Magdalena

  14 września jest wywiadówka – zapraszamy prasę

 3. Magdalena

  Dzisiaj doszło do pobicia wracających dzieci ze szkoły, pobił kolegę z klasy, przy innych uczniach
  Ludzie weźcie się za debila …. Czekacie na tragedię?

 4. justyna

  Chodził z moim synem do klasy.

 5. PRAWNIK

  Wicekurator Wiadro BRAWO za takie wspaniałe posunięcia, szczerze mówiąc widać odrazu że sprawą jest Pan mało zainteresowany, przemieszcza Pan dziecko do szkoły do której chodzi większość dzieci które były ofiarami Darka z czasów przedszkola, ponieważ szkoła nr 27 jest strategicznie położona obok przedszkola do którego Darek uczęszczał przez 5 lat, już wtedy sprawa odbijała się szerokim echem, ale wiecznie ślepi rodzice i władze kuratorium niczego złego niedostrzegali, porażką było już wtedy przeniesienie Darka do grupy z jego siostrą – dopiero wtedy zaczął się prawdziwy koszmar. Nawiasem mówiąc czym tak naprawdę zajmuję się nasze Podkarpackie kuratorium, bo napewno nie sprawami które do niego należą. Czekać tylko na tragedię aż ktoś zginie z rąk może nie dokońca świadomego co robi Darka wtedy wszyscy otworzą oczy tylko po co, zadajmy sobie wszyscy to pytanie????????
  Rodzice Darka jak można tak bezczynnie patrzeć jak wasze dziecko rujnuje sobie i innym życie i nie skorzystać z pomocy specjalisty.

 6. DOTA

  WITAM KOCHANI TO NIE TAKIE PROSTE DYREKTORKA PRÓBOWAŁA WIELU RZECZY AŻ UDAŁO SIĘ GO USUNĄĆ I TO ZA SPRAWĄ RODZICÓW KTÓRZY NIE POZWOLILI NA TO. POWIEM WAM TERAZ O TYM CO WIEM NIEOFICJALNIE PONOĆ ZOSTAŁ PRZENIESIONY DO SP27 W RZESZOWIE NA PADEREWSKIEGO JA MAM TAM DZIECKO W SZKOLE A TEN MŁODY MA JAKIEŚ 20 skarg w sądzie rodzinnym I CO MU ZROBIĄ JEST MAŁOLETNI I MA PRZYMUS NAUKI DO 18 ROKU ŻYCIA – RODZICE BYLI PROSZENI O KONTAKT Z PSYCHOLOGIEM ITP I ODPOWIADAJĄ ŻE TO ICH SYN JEST GRZECZNY TO WSZYSTKIE INNE DZIECI SĄ NIEDOBRE I GO ZACZEPIAJĄ. POWIEDZCIE MI JAK MAM TERAZ JAKO MATKA SIĘ ZACHOWAĆ BOJE SIĘ O DZIECKO MAM Z NIM SIEDZIEĆ – TEN CHŁOPIEC BĘDZIE ALBO W NASZEJ KLASIE LUB W RÓWNOLEGŁEJ

 7. jedward

  dla chłopca potrzebny jest dobry psycholog i będzie po sprawie.

 8. mały

  a coś takiego jak szkoła specjalna, byłaby potrzebna. Ostatni jej uczniowie to obecni rodzice ancymonka?

 9. kinga

  sądzę tak jak „ozzy”. jest taki dzieciak, co od czas do czasu porzuca butami w dzieci, zaraz ktoś płacze, a nauczyciele nie mogą sobie z nim poradzić. szkoda słów :) .

 10. bolek

  gówniarzowi wyłoić skórę i po sprawie

 11. edward

  ja w latach 60 chodziłem do podstawówki jak się coś nabroiło w szkole to kierownik zapraszał danego delikwenta do pokoju nauczycielskiego wyłoił skóre ibyło po sprawie wdomu się nic się niemówiło bo by była powtórka z rozrywki dwa razy tyle

 12. ozzy

  A w szkole nr. 11 co jest podobna sytuacja i nikt nie widzi problemu z nauczycieli

 13. xx

  ale rodzice są zadowoleni…..mają taka POCIECHĘ, z czasem i oni zobaczą co przezywają w szkole…. i dobrze im tak!

 14. Piotrek

  Raz a dobrze blondyną pomasować mu potylicę i będzie chodził wyprostowany.

 15. ROMAN

  w latach 60 tych ubiegłego wieku jak by taki szczyl dostał drewnianym cyrklem w łeb to by chodził do i po szkole jak trusia – a teraz zasrany terrorysta – śmiech na sali co za czasy – to po prostu dno / kuratorium- szkoła- nauczyciele/ nie mogą sobie poradzić 21 wiek – do czego to doszło aby taki szczeniuch z mlekiem pod nosem siał strach – po prostu paranoja – gdzie ta kometa leci czy nie ?
  -

 16. zombie

  Pani dyrektor to zwyczajna trzęsidupa.Bez problemu mozna spowodować leczenie tego zasranca z nakazu sądowego.

 17. xyz

  Ale problem! Jeszcze „kilka” lat temu taki stawiający się dzieciak poszedłby na „konsultacje” do WF-isty i po sprawie. Jakby nie pomogło to były szkoły specjalne…Teraz nie wolno szczyla tknąć…

  • pedagog specjalny

   Szkoły Specjalne nie są dla chuliganów PANIE XYZ, a tak przez lata pozbywano się „problemów” niech wreszcie wszyscy to pojmą i nie narażają takze dzieci niepełnosprawnych na ataki pseudo nadpobudliwych. Niech moze rodzice sami założą szkołę dla dzieci z zaburzeniami zachowania, a dzieci same ze sobą wzajemnie zrobią porzadek.

 18. hk

  ….pewnie synek jakiegoś bogacza—bo inaczej już dawno by sobie „poradzili”z problemem!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.