94-lecie Straży Ochrony Kolei

Fot. Autor

PRZEMYŚL. Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu obchodziła 94 rocznicę powołania i z tej okazji odbyła się msza święta w Kościele Garnizonowym w Przemyślu, której przewodniczył ks. Tadeusz Baja.

Po mszy nastąpiło poświęcenie trzech samochodów mitsubishi L200 przeznaczonych dla jednostek SOK w Rozwadowie, Rzeszowie i Przemyślu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu specjalistycznego będącego na wyposażeniu Komendy Regionalnej SOK, zwłaszcza Mobilnego Centrum Monitoringu.

Ostatnim elementem uroczystości był pokaz multimedialny o funkcjonowaniu i współpracy Straży Ochrony Kolei z innymi służbami.

Straż Ochrony Kolei w chwili obecnej zatrudnia około 3,5 tys. funkcjonariuszy w 18 Komendach Regionalnych i 82 Posterunkach SOK. Obsługuje ponad 19 tys. km linii kolejowych, blisko 5 tys. pociągów osobowych i pośpiesznych w ciągu doby.

ga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
eleStanisławtomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tomek
Gość
tomek

mają tzw dupowozy…

Stanisław
Gość
Stanisław

Masz Tomek rację.
Ponadto nie wiadomo czy mają pozwolenie na korzystanie z aparatury umieszczonej w tych samochodach, ponieważ jest to jedna z form inwigilacji. Ale ksiądz za pieniądze poświęci wszystko.
W dalszym ciągu przebierańcy udający generałów psują opinię Straży Ochrony Kolei.
Jak wynika z publikowanych zdjęć z uroczystości rocznicowych w tym roku Hałyk ma dwa mundury jeden do uroczystości wewnątrz PKP S.A. z prawidłowymi dystynkcjami a drugi do Katedry Polowej Wojska Polskiego gdzie w dalszym ciągu występuje jako fałszywy generał co również jest udziałem jego podwładnych. Przestańcie ośmieszać siebie i formację którą kierujecie państwo pseudo generalstwo.
Stanisław

ele
Gość
ele

Brawo kolego!!! trafiłeś w samo sedno:)