94-lecie Straży Ochrony Kolei

Fot. Autor

PRZEMYŚL. Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Przemyślu obchodziła 94 rocznicę powołania i z tej okazji odbyła się msza święta w Kościele Garnizonowym w Przemyślu, której przewodniczył ks. Tadeusz Baja.

Po mszy nastąpiło poświęcenie trzech samochodów mitsubishi L200 przeznaczonych dla jednostek SOK w Rozwadowie, Rzeszowie i Przemyślu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu specjalistycznego będącego na wyposażeniu Komendy Regionalnej SOK, zwłaszcza Mobilnego Centrum Monitoringu.

Ostatnim elementem uroczystości był pokaz multimedialny o funkcjonowaniu i współpracy Straży Ochrony Kolei z innymi służbami.

Straż Ochrony Kolei w chwili obecnej zatrudnia około 3,5 tys. funkcjonariuszy w 18 Komendach Regionalnych i 82 Posterunkach SOK. Obsługuje ponad 19 tys. km linii kolejowych, blisko 5 tys. pociągów osobowych i pośpiesznych w ciągu doby.

ga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do “94-lecie Straży Ochrony Kolei”

 1. tomek

  mają tzw dupowozy…

  • Stanisław

   Masz Tomek rację.
   Ponadto nie wiadomo czy mają pozwolenie na korzystanie z aparatury umieszczonej w tych samochodach, ponieważ jest to jedna z form inwigilacji. Ale ksiądz za pieniądze poświęci wszystko.
   W dalszym ciągu przebierańcy udający generałów psują opinię Straży Ochrony Kolei.
   Jak wynika z publikowanych zdjęć z uroczystości rocznicowych w tym roku Hałyk ma dwa mundury jeden do uroczystości wewnątrz PKP S.A. z prawidłowymi dystynkcjami a drugi do Katedry Polowej Wojska Polskiego gdzie w dalszym ciągu występuje jako fałszywy generał co również jest udziałem jego podwładnych. Przestańcie ośmieszać siebie i formację którą kierujecie państwo pseudo generalstwo.
   Stanisław

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.