A4 Jarosław – Radymno – otwarcie w maju

Odcinek A4 z Jarosławia do Radymna zostanie oddany do użytku jeszcze w tym miesiącu. Fot. Artur Getler

PODKARPACIE. Będziemy mieli kolejny fragment autostrady.

Zakończyły się prace przy budowie A4 między Jarosławiem (węzeł Pawłosiów) a Radymnem. W tej chwil na tym ponad 20-kilometrowym odcinku trwają prace odbiorowe. Kontrolę prowadzi Wojewódzki Nadzór Budowlany. Droga powinna zostać oddana do użytku jeszcze w tym miesiącu.

25-kilometrowy odcinek wybudowała firma Budimex. Otwarty odcinek połączy Jarosław z Radymnem i Przemyślem. Od strony Jarosławia na A4 będzie można na razie wjechać tylko z drogi wojewódzkiej nr 880 Jarosław – Pruchnik przez węzeł w Pawłosiowie (ulokowany na południe od miasta). Węzeł w Wierzbnej (na zachód od Jarosławia), który ma połączyć bezpośrednio A4 i drogę krajowa nr 4 buduje firma Polimex – Mostostal. Węzeł jeszcze nie jest gotowy i nie sposób powiedzieć, kiedy zostanie oddany do użytku.

Autostradą będzie można pojechać na wschód. Na południe od Radymna A4 przetnie się z drogą krajową nr 77 (Przemyśl – Jarosław). Skrzyżowanie tych dróg to węzeł Radymno. Na tym węźle autostrada na razie się skończy i będzie można z niej zjechać albo na północ w kierunku Radymna i krajowej czwórki, albo na południe drogą krajową nr 77 do Przemyśla.

Podróż na wschód w kierunku Korczowej jest jeszcze niemożliwa i pewnie długo tak pozostanie. Odcinek buduje grecka firma JP Avax, która ma  przed sobą jeszcze sporo pracy.

O oddaniu do ruchu odcinku Budimeksu od Jarosławia do Radymna mówiło się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Niestety, pogoda uniemożliwiła wykonanie prac wykończeniowych, zima trwał dość długo i dlatego Budimex dokończył odcinek dopiero teraz. W tej chwili na odcinku kontrole prowadzi nadzór budowlany i po jej zakończeniu na drogę będą mogły wjechać samochody. Nastąpi to najprawdopodobniej w tym miesiącu.

Artur Getler

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
EmilskubiJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Emil
Gość
Emil

I tak z miesiąc na miesiąc…marzec…kwiecień…maj…otwierać ten pas startowy do testów!!!!!!!!!!

skubi
Gość
skubi

Wie ktoś może czy GDDkiA oddała choć jedną z budowanych dróg w terminie?

Janek
Gość
Janek

A co z budową ekspresowek ??? Gdzie realizacja S19 ????
popatrzcie sobie na mapkę jak Lublin w tym temacie wyprzedził Rzeszów. http://ssc.siskom.waw.pl/