A4 Radymno – Korczowa zostanie otwarta 23 grudnia

Grecy wybudowali już swój odcinek, za kilka dni będzie można po nim jeździć. Fot. www.a4jaroslaw-korczowa.pl
Grecy wybudowali już swój odcinek, za kilka dni będzie można po nim jeździć. Fot. www.a4jaroslaw-korczowa.pl

PODKARPACIE. Grecy kończą malować pasy na podkarpackim odcinku autostrady.

W poniedziałek ma nastąpić otwarcie do ruchu odcinka A4 od Radymna (Węzeł Przemyśl) do Korczowej. Grecka firma J&P Avax, będąca wykonawcą tego odcinka, prowadzi wciąż roboty wykończeniowe. Na odcinku trwają tez procedury odbiorowe.

W ciągu ostatnich tygodniu Grecy wymalowali prawie 35 kilometrów linii oznaczeń na jezdni. Na początku tego tygodnia do wymalowania zostało jeszcze 7 kilometrów, jak się dowiedzieliśmy, zostało to już wykonane. Równocześnie trwają ostatnie prace przy obiektach inżynierskich, oświetleniu i drogach serwisowych i dojazdowych. – Prowadzone są roboty wykończeniowe i porządkowe, montowane są bariery dźwiękochłonne i przeciwolśnieniowe – mówi Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Pogoda jak na razie sprzyja, więc z palcu budowy płyną informacje, ze na odcinek możemy wjechać jeszcze przed świętami. W tej chwili wszystko jest uzależnione od decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. – Planujemy otworzyć drogę do ruchu w poniedziałek 23 grudnia – zapowiada Bartosz Wysocki.

Wygląda więc na to, że podkarpaccy kierowcy z okazji kolejnych świąt otrzymają kolejną drogę. Powinno się tak stać, bo odcinek Radymno – Korczowa od przejezdności dzieli już tylko pozwolenie na użytkowanie z nadzoru budowlanego.

Nowy fragment A4 będzie się łączył bezpośrednio z istniejącym i przejezdnym już odcinkiem Jarosław – Radymno. Równocześnie zostanie oddany nieczynny jeszcze węzeł Jarosław Zachód (zlokalizowany w Wierzbnej), umożliwiający wjazd na A4 bezpośrednio z krajowej „czwórki”, bez konieczności przebijania się przez pół Jarosławia.

Podsumowując, od 23 grudnia na A4 będzie można wjechać w Wierzbnej na Węźle Jarosław Zachód i bez przeszkód dojechać nią do granicy z Ukrainą w Koroczowej z możliwością zjazdu mniej więcej w połowie trasy na Węźle Przemyśl, który jest zlokalizowany na przecięciu A4 z drogą krajową nr 77 kilka kilometrów na południe od Radymna.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
oczkiem
oczkiem
7 lat temu

GRECY malują pasy na podkarpackich drogach a POLACY nie mają pracy. Oto Polska właśnie. POLSKA TUSKA.

wPiSdu
wPiSdu
7 lat temu

Brawo. malkontenci i tak powiedzą, że droga MIAŁA BYC NA EURO. Inna wladza by nastawiaał pomników smolenskich a nie zbudował drogi.

ojojoj
ojojoj
7 lat temu
Reply to  wPiSdu

a kto mówił, że będzie autostrada na euro? Malkontenci czy bufon i hipokryta tusek? Normalna władza by walczyła o pracę dla swoich a nie specjalnie wręcz niszczyła polskie firmy, zobacz gamoniu, co chwilę jakaś afera, protesty, stan upadłości, znów ktoś ukradł a ile się nie mówi. I to nie tylko tu na supernowościach można przeczytać. Ale to niestety po częsci nasza wina a po części tych którzy liczyli głosy…