Abp Michalik o Janie Pawle II w Krośnie

Fot. Łukasz Solski

KROSNO. W Krośnie w tamtejszym kościele pw. św. Piotra i Jana z Dukli, odprawiono mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II. W czwartek minęło także 14 lat od pobytu papieża Polaka w Krośnie i Dukli.

– Można się różnić w drugorzędnych rzeczach, ale w sprawach wiary i moralności musimy być jedno. To jest wielkie przesłanie. Widzimy jak Jan Paweł II niejednokrotnie do tego wracał i widzimy jaki jest to problem do dzisiaj. Ważna jest jedność życia z wiarą – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski, abp Józef Michalik, który przewodniczył mszy św.

Według abp Michalika, wizyta Jana Pawła II w Krośnie i Dukli w 1997 roku „to było obudzenie w wielu sercach zainteresowania Panem Bogiem i Kościołem przez papieża, którego Pan Bóg upatrzył…”

Wierni po mszy św. przeszli pod Krzyż Papieski, który był głównym elementem ołtarza polowego, przy którym 10 czerwca 1997 roku na krośnieńskim lotnisku Jan Paweł II kanonizował żyjącego w XV wieku zakonnika Jana z Dukli. Pod krzyżem stoi pomnik Jana Pawła II.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments