Absolwenci fundują stypendia

PODKARPACIE. Akcja Fundacji Św. Mikołaja

Po raz pierwszy w Polsce ruszyła społeczna inicjatywa stypendialna organizowana przez Fundację Św. Mikołaja. Program obejmuje 15 podkarpackich szkół. W akcję włączył się m. in. europoseł Paweł Kowal oraz znany satyryk Artur Andrus, obydwaj pochodzący z Podkarpacia.

Założeniem akcji jest zachęcenie absolwentów do wsparcia szkół, które ukończyli. Pieniądze mogą przekazywać na wybraną szkołę lub na fundusz ogólny, z którego pieniądze trafiają do różnych placówek. Stypendia przydzielane są przez komisje stypendialne w poszczególnych szkołach złożone z nauczycieli, którzy najlepiej znają dzieci. Pomoc otrzymują uczniowie z wysoką średnią, zaangażowani społecznie i kulturalnie, o dochodach nie przekraczających 1000 zł brutto na osobę.

W całej Polsce zostanie przyznanych ponad 100 stypendiów, obecnie zebrano na ten cel kwotę ponad 117 tys. zł. Na Podkarpaciu pieniądze trafią m. in. do Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie, którą wspiera m. in. Paweł Kowal, oraz do II LO w Sanoku ukończonego i wspieranego przez Artur Andrusa. – Artur Andrus, nasz absolwent często pomaga nam w różnych akcjach charytatywnych, dzięki jego wsparciu ufundujemy w tym semestrze 4 stypendia dla naszych uczniów o łącznej wartości 2900 zł – mówi Marta Szerszeń, nauczycielka i kordynatorka akcji „Solidarni” w II LO w Sanoku.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments