Absurdalne progi

Władze miasta zmarnowały pieniądze przez nielogiczne rozmieszczenie progów zwalniających na parkingu przy Podpromiu. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Czytelnik: – Po co zamontowali progi zwalniające na parkingu przy Podpromiu?

Kilka dni temu na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej zamontowane zostały progi zwalniające. Nie było by w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że urzędnicy miejscy twierdzą, iż dzięki nim zakończą się nocne wyścigi kierowców. Jednak patrząc na ich rozmieszczenie, trudno nie odnieść innego wrażenia.

- Progi zamontowane są bez sensu. Chyba ktoś zapomniał o ich logicznym rozmieszczeniu – zauważa Czytelnik. – Progi spełniają swoją funkcję tylko wtedy, kiedy są rozmieszczone na całej szerokości jezdni. A większość z zamontowanych na Podpromiu znajduje się pośrodku alejek z miejscami parkingowymi, a powinny na początku wjazdu na nie – wyjaśnia. Oznacza to tylko jedno: progi można bez problemu ominąć z każdej strony.

- Nie można, kiedy miejsca parkingowe są zajęte – twierdzi jeden z urzędników miejskich. Nie trzeba być jednak szczególnie bystrym, żeby nie zauważyć, że parking jest pełen tylko przy okazji dużych imprez, a na co dzień świeci pustkami.

Zamontowanie progów zwalniających w taki, a nie inny sposób jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto, bowiem nie spełnią zamierzonej funkcji. A ile właściwie kosztowały? Informację na ten temat mamy otrzymać drogą mailową za kilka dni.

Ewelina Nawrot

do “Absurdalne progi”

 1. konkret

  A może by Miasto założyło takie progi zwalniające na ul.Św.Rocha? Tam to jest nagminne łamanie przepisów. Jest zakaz wyprzedzania, który notorycznie jest łamany, a prędkości tam rozwijane o wiele przekraczają dopuszczalną. Założyli już takie progi na Wieniawskiego i Słocińskiej, a św.Rocha też się o nie prosi.

 2. Adaś

  Bardziej kuriozalne są progi zwalniające przed wiezieniem w załezu. Trzeba zwolnić żeby nie potrącic jakiegoś zlodzieja albo pedofila wychodzacego na przepustke.

 3. DYZMA

  roman jak zwsze – trafnie!

 4. mamnick

  RPG-17 I po problemie z ,,Fascynatami Wiejskiego Tuningu i ich dziuni….Wichuranty i ich ,,zjazdy”…..

 5. ROMAN

  sprowadzić kilku policjantów z USA – załatwią temat w jedną noc i po problenie

 6. clonx

  sytuacja z uprawianymi tam pseudo rajdami juz wyglada lepiej, jednak rzeczywiscie – progi powinny znajdowac sie z jednej i z drugiej strony wjazdu w poszczegolne alejki. przydalyby sie tez dodatkowe na odcinku wzdluz calego mostu zamkowego.
  a zamieszania nie byloby gdyby sluzby, w tym policja nie byly tak opieszale. problem z „rajdami” trwa tam od dobrych 5 – 6 lat

 7. socjolog

  Mam prośbę , nie zdejmujcie progu zwalniającego myślenie temu który to wymyślił , to jakiś regularny tuman.

 8. GoldFinger

  Na podstawie zaprezentowanego zdjęcia uważam, że progi zostały zamontowane w dobrym miejscu. Tak jak wspomniano w artykule są one za krótkie i należy je wydłużyć. Tak więc nie są to pieniądze do końca wyrzucone w błoto (pomijając fakt, że ekipa musi przyjechać jeszcze raz na parking).

 9. Jarek

  Co jak co, ale dodatkowa darmowa szykana przyda się w każdych warunkach

 10. olgierd

  Kto tam nie mieszka to nie wie jakim koszmarem było słuchanie tych niewyżytych „rajdowców”. Szczególnie upodobali sobie noc / chyba bo ciemno, a ciemnym w ciemności lepiej /. Teraz jest trochę ciszej. A że powstał „tor przeszkód” ? Jak urwie sobie jakiś „ciemny” zawieszenie albo miskę to się uspokoi. Duże miasta / większe niż Rzeszów/ w Europie mają zamontowane progi nawet na głównych ulicach miasta aby poskromić rozbrykanych kierowców. Miasto nie jest do ścigania i popisów jeździeckich. Który kierowca lub motocyklista tego nie rozumie to znaczy że jeszcze nie dorósł do tego aby mieć dokument upoważniający do poruszania się po drogach. Czy ktoś jeździ przez miasto 50 km/h / takie są przepisy /. Raczej nie. A gdyby były progi to zmuszałyby do ograniczania prędkości , a szybkość poruszania się przez miasto byłaby bezpieczniejsza.

 11. Ronnie

  Ziomkowie ze spotow juz sie pewnie ciesza :) Niczym w pobliskim skateparku, maja na koszt miasta darmowy tor przeszkod ;)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.