Absurdalny rozkład jazdy MPK. „56” dojeżdża do pustego targowiska

Do targowiska przy ul. Dworaka autobus nr 56 dojeżdża tylko w dni robocze, a w niedzielę już nie. Fot. Paweł Dubiel (2)

RZESZÓW. Autobus miejski najbardziej potrzebny jest ludziom w niedziele, gdy kwitnie handel, ale wtedy nie jeździ.

Na targowisku przy ul. Dworaka handel kwitnie w niedziele i stoiska są oblężone. W ten dzień można byłoby tam dojechać autobusem MPK nr 56, ale niestety, w weekendy nie jeździ. W pozostałe dni i owszem jest na ulicę Dworaka wysyłany, ale autobusy jeżdżą puste, bo i bazar od poniedziałku do piątku jest pusty. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego zapowiada jednak, że wkrótce linia nr 56 znów będzie dojeżdżać na targowisko.  

Autobusy nr 56 kończą kursy na ul. Dworaka przy samym targowisku. Bazar jednak w dni robocze jest pusty i ożywa dopiero w niedziele. Wtedy przez targowisko przewijają się tysiące osób. Tylko, że nie jeździ wtedy linia 56 od ul. Powstańców Warszawy. Wprawdzie można dojechać tam samochodem, ale są i tacy, którzy nie mają samochodu i z drugiego końca miasta nie maja się czym dostać na bazar. Na pobliskim parkingu brakuje również miejsc parkingowych.

Wprawdzie w niedziele od strony ul. Piłsudskiego jeździ inny autobus nr 47, ale jest zatłoczony i nie zawsze udaje się do niego wejść. Na kolejny autobus trzeba poczekać aż 40 minut i nie opłaca się tego robić. Autobusy linii 47 obsługują północną część miasta, a 56 południową. Po zlikwidowaniu niedzielnych kursów tego ostatniego autobusu mieszkańcy ulic Podkarpackiej, Dąbrowskiego i Lisa-Kuli muszą korzystać z przesiadek, żeby dojechać w pobliże bazaru, ale jednak kilkaset metrów od niego. 

Od poniedziałku do piątku na pusty bazar przy ul. Dworaka sześć razy dziennie dojeżdża miejski autobus, w którym jeździ niewielu pasażerów.

 

W imieniu mieszkańców południowej części Rzeszowa zapytaliśmy dyrekcję Zarządu Transportu Miejskiego, czy udałoby się wprowadzić do rozkładu jazdy autobusy nr 56 również w niedziele. Można byłoby wysyłać na trasę autobusy od granic miasta z pominięciem Boguchwały. Jak się okazuje, takie rozwiązanie jest brane pod uwagę przez ZTM. Wówczas kursy zaczynałyby się od pętli na ul. Zwięczyckiej. 

– Analizujemy możliwość wprowadzenia linii MPK nr 56 również w niedziele – poinformowała nas Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – Do piątku podejmiemy decyzję, od kiedy będą jeździć autobusy na ulice Dworaka. Niestety, od 1 grudnia autobusy 56 przestały kursować w weekendy. Stało się tak na wniosek burmistrza Boguchwały, który uznał, że nie ma sensu dopłacać do tej linii, bo gminę obsługują również MKS-y.

Mariusz Andres

14
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
blogerJan Pakosławic RzeszowskiwwwdorianThomas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bloger
Gość
bloger

innym absurdem kulejącej rzeszowskiej komunikacji miejskiej,sa rozklady jazdy,zgodnie z ktorymi trzeba czekać na autobus pół godziny.-W dzień roboczy i w godzinach szczytu.Sygnalizowane sygestie skierowane imiennie do dyrektorki rzeszowskiego ZTM zbywane są aroganckim milczeniem

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość

A od dziś na żądanie mieszka;ców, przychylnym okiem ZTMu zilustrowane rusza 10kursów dziennie linii nr 7 spod granicy Rzeszowa przy Auchan, by Lwowską, Rejtana, Kopisto i Podwisłocze przez zaporę i Powstańców Warszawy obok Politechniki, a potem ulicami Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i Cieplińskiego do Dworca Lokalnego i na odwyrtkę zajechać. Studenci i kadra dydaktyczna tak Uniwersytetu, jako i Politechniki z rejonów wschodnich miasta zyskują dogodne i szybkie połączenie z obiema uczelniami. Niestety rzadkie, bo co 1,5-2 godziny jeden autobus. Czyli np. chcąc dojechać na zajęcia na godzinę 12-tą należy wsiąść w autobus po godz. 10-tej i odczekać na korytarzu 1,5 godziny bo… Czytaj więcej »

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość

Pewna wysoko posadzona Persona Stolicy Innowacji była uprzejma kiedyś wyjaśnić, że skoro komunikacja miejska jest dotowana, to nie ma znaczenia, czy autobusy jeżdżą puste czy z pasażerami.

www
Gość
www

ale za to na obciążonych liniach nie jeżdżą autobusy MPK „szkolne” chociaż to studenci częściej z nich korzystają niż uczniowie a studenci akurat w tym czasie mają jeszcze zajęcia i jaka jest logika takich „oszczędności”???

dorian
Gość
dorian

Ale towarzysz Kowalska ma się dobrze.

hijena
Gość
hijena

miota sie kobiecina ,co nowy pomysl,to niewypał.Czy w Rzeszowie nie ma wyksztalconej i kompetentnej kadry menadzerskiej.?Czy strategiczne stanowiska musza być obsadzane prowincjonalnymi aparatczykami partyjnymi?

maniek
Gość
maniek

W Rzeszowie muszą a wszystkie inwestycje w mieście robią „złote ręce”, takie miasto.

Thomas
Gość
Thomas

Spoko spoko, niebawem będzie zupełny zakaz handlu w niedzielę to i autobus będzie niepotrzebny

Tomasz
Gość
Tomasz

A Dołowa stoi pusta. Po cholerę przenosili targowisko

Thomas
Gość
Thomas

A na Dołową to już jest chętny jeden developer. Chwila moment i fundament się wyleje.

hijena
Gość
hijena

stara się zapewne wykupic dzialke za symboliczna zlotowke

maniek
Gość
maniek

Takie inteligentne Termometry tam pracują, czego się można spodziewać…

hijena
Gość
hijena

Tytuł roku.Oto mamy skutki zapowiadanej i wprowadzanej rewolucji komunikacyjnej przez tow.Kowalską.Bravo,bravissimo ZTM!

ROMAN
Gość
ROMAN

Tytuł roku to za mało to mały pikuś
To powinien być medal za szybkie reagowanie , błyskawiczne podejmowanie decyzji, refleks urzędnika na preferowanym stołku
A co mamy ; rozwiązanie jest brane pod uwagę , analizujemy , w ciepłym gabinecie ; 0 !