Afera podsłuchowa wciąż bez wyjaśnienia

– Pojawiają się zarzuty, że zbyt dużo zajmujemy się aferą podsłuchową. Nasza komisja nigdy nie była zwoływana specjalnie w tej sprawie, ona pracowała i pracuje w normalnym trybie – mówił na środowej sesji Karol Ozga, szef Komisji Rewizyjnej. Fot. Autor

RANIŻÓW. Umorzenie prokuratorskiego dochodzenia nie zakończyło sprawy.

Afera podsłuchowa miała zostać ostatecznie wyjaśniona na środowej (30 ub. m.) sesji Rady Gminy. Czy została? Bardzo wątpliwe. Karol Ozga, szef Komisji Rewizyjnej, która bada sprawę podsłuchów, nie krył rozczarowania przebiegiem sesji. – Okazało się, że “sprawiedliwość zatriumfowała”. Dlaczego? Ano dlatego, że prokuratura umorzyła sprawę. Na jakiej podstawie i z jakim uzasadnieniem? Nikt tego nie wie – komentował.

Przypomnijmy, ze afera podsłuchowa rozpoczęła się wraz z odnalezieniem “ pluskwy na szafie Referatu Podatkowego. Okazało się, że urządzenie zakupił wójt Daniel Fila. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej, kilka miesięcy później umarzając śledztwo. Wójt nie krył radości. – Cieszę się, że sprawiedliwość zatryumfowała – komentował decyzję śledczych. Opozycja już taka szczęśliwa nie była.

“Prokuratora nie zastałem, był na urlopie”
Na środowej sesji Rady Gminy relację z “prześwietlania” podsłuchów wójta złożył Karol Ozga, szef Komisji Rewizyjnej. – W zasadzie tylko z mediów wiemy, że umorzono dochodzenie dotyczące afery podsłuchowej – mówił Ozga. – Kontaktowałem się w tym temacie z prokuraturą. Dowiedziałem się tam, że informacji na ten temat może udzielić mi śledczy, który prowadził tę sprawę. Nie było go jednak w pracy, przebywał na urlopie.

– Jeśli pan prokurator będzie dostępny, chciałbym zapoznać się ze szczegółowym uzasadnieniem umorzenia dochodzenia – zaznaczył szef komisji. – Zamierzam doprowadzić tę sprawę do końca, aby efektem była kompleksowa opinia na temat tej całej sytuacji, która odbiła się szerokim echem w Polsce. Niestety, nie przysporzyło nam to zaszczytów.

“Daj już spokój i tak z nas wszyscy śmieją”
– Na ostatnim posiedzeniu komisji pojawił się wniosek radnego Stanisława Sudoła. Stwierdził on, że “jeśli potwierdzi się, że kopia lub oryginał faktury wypłynął z urzędu bez wiedzy przełożonych, to pracownicy zachowali się nagannie i należy wobec nich wyciągnąć konsekwencje” – cytował szef komisji. Nagle przerwał mu jeden z radnych. – Nie czytaj już więcej, nie ośmieszajmy się. Daj już z tym spokój i tak z nas śmieją – szeptał do Ozgi.

Wójt nie odniósł się do sprawozdania komisji ani słowem, podobnie jak pozostali radni. W przeciwieństwie do Karola Ozgi, który nie pozostawił tego bez komentarza. – Okazało się, że sprawiedliwość zatriumfowała – pisał na swoim blogu. – Dlaczego? Ano dlatego, że prokuratura umorzyła sprawę podsłuchów. Na jakiej podstawie? Nikt nie wie – wójt także nie wie, ale kogo to obchodzi? Na szczęście mnie jednak jeszcze to interesuje – zapewnił.

***
Umorzenie dochodzenia prokuratorskiego w sprawie afery podsłuchowej wcale nie oznacza, że wójt nie nabył “pluskwy”, o której usłyszała cała Polska. On ten sprzęt zakupił, czego dowodem jest faktura, i to nie za swoje, tylko za pieniądze podatników.

Paweł Galek

13
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
beataJózekhitmankarol ozgaROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
beata
Gość
beata

Karolu wspaniały! czy wydaje ci się że maż licencję albo monopol na opluwanie innych?Dowiedz się czegoś co inni o tobie myślą i musisz się niestety z tym pogodzić,gdyż nie wszyscy patrza twoimi oczami i mają prawo do wlasnego zdania.Filę już dużo razy oplułeś, ale dzięki Bogu gość jest inteligentny i nie zniża się do twojego poziomu.Zyczyć to ty sobie możesz żeby ci mama ugotowała ziemniaki z kapustą, a nie ciągle z kefirem.

sprawiedliwy
Gość
sprawiedliwy

Karolu nie unoś się,przecież to prawda. Nie masz głowy do %%% a potem pleciesz to i owo. A pamiętasz „kolizje” z ks. Sylwkiem?

karol ozga
Gość
karol ozga

Nikt chyba nie ma glowy do procentów :) Znam osoby na bardzo wysokich stanowiskach (z naszej gminy) które mimo wszystko bardziej niż ja mają z tym problem…Jeśli chodzi zaś o ks. Sylwka to temat oklepany. Nie ustąpił mi pierwszeństwa i musiał ponieść koszt naprawy obu aut, ale „sprawiedliwy” pewno wie lepiej jak było.

Józek
Gość
Józek

To widze że sprawą bedzie musiało się zając CBA albo inne ABW :-)

hitman
Gość
hitman

Panie Fila prosze powiedziec wszystkim ze starosta kolbuszowski Kardys to rodzina z prokuratorem Tokarzem. Kardyś jest szefem powiatowych struktur prawa i Sprawiedliwosci, a fila też byłw pis http://www.pis.org.pl/unit.php?o=regiony&id=15&p=ludzie

karol ozga
Gość
karol ozga

Jestem w stanie przyjąć każdą krytykę nawet tą najostrzejszą. Nie życzę sobie jednak pisania bzdur typu : „Może to jak straszył “kolegów” w barze, że kto się do niego nie przyłączy to będzie miał kłopoty delikatnie mówiąc”

Pozdrawiam
Karol O.

ROMAN
Gość
ROMAN

to jest zawsze najważniejsze
– odpowiedni człowiek na właściwym taborecie z odpowiednimi konekcjami – aby karuzela kręciła się we właściwą stronę stronę z odpowiednią prędkością.

Ambroży
Gość
Ambroży

To jest afera MORALNA -warta uwagi jak kręci się elektoratowi!!
„PSL i PJN powołają centrum programowe, aby wspólnie dyskutować o najważniejszych dla Polski kwestiach. Na konferencji prasowej zaprezentowano logo debat. Co ciekawe logo nowej inicjatywy jest prawie identyczne jak znak rozpoznawczy amerykańskiego centrum społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych oraz transseksualistów.
Szef klubu PSL Jan Bury powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt pod nazwą „Centrum dla Polaków” to efekt dwumiesięcznych konsultacji pomiędzy oboma ugrupowaniami. Jak zaznaczył, inicjatywa wypłynęła od prezesa PSL Janusza Piechocińskiego jeszcze podczas jesiennego kongresu Stronnictwa.

KOLEGA Z KLASY
Gość
KOLEGA Z KLASY

O MATKO, KAROL! ALE CI ZAKOLA POSZŁY OD CZASÓW SZKOLNYCH…

karol ozga
Gość
karol ozga

:) nom niestety :D pozdrawiam

POdkrpacie
Gość
POdkrpacie

Sobolewski na wójta!!! tylko on POtrafi zaprowadził odpowiedni POrządek!! POzdraiwam

uczciwy.pl
Gość
uczciwy.pl

Boże chroń nas przed takimi karierowiczami jak ten laluś Ozga. Tylko gadanie, gadanie i puste słowa nic nie zrobił ani dla młodzieży ani starszych ani gminy ani parafii.

sprawiedliwy
Gość
sprawiedliwy

Co ten Pan może wyjaśnić ? Może to jak straszył „kolegów” w barze, że kto się do niego nie przyłączy to będzie miał kłopoty delikatnie mówiąc.