Afera seksualna w amerykańskiej armii

Były szef CIA, gen. David Petraeus, z kochanką, Paulą Broadwell. Fot. PAP

WASZYNGTON. Burza wokół byłego szefa CIA, gen. Davida Petraeusa, wciąga kolejne ofiary. FBI prowadzi dochodzenie ws. gen. Johna Allena, głównodowodzącego USA w Afganistanie. Chodzi o nieodpowiednią komunikację z kobietą.

Przedstawiciel Departamentu Obrony USA powiedział, że FBI zebrało kilkadziesiąt tysięcy stron korespondencji między gen. Allenem a Jill Kelley. To Kelley została przez media zidentyfikowana jako osoba, której groziła w mailach Paula Broadwell, zazdrosna kochanka gen. Petraeusa.

To właśnie skarga Kelley, długoletniej przyjaciółki rodziny Petraeusów, do FBI na niepokojące ją maile naprowadziła śledczych na trop afery, która zakończyła się dymisją szefa CIA.

Jill Kelley jest chirurgiem, mieszka w Tampie z mężem i dziećmi. Petraeusa poznała, gdy był szefem wojskowej jednostki na Florydzie, a sama pracowała w bazie MacDill Air Force jako wolontariuszka.

O co dokładnie chodzi w sprawie Allena? Urzędnik Departamentu Obrony nie chciał zdradzić. Pytany, czy chodzi o ujawnienie tajnych informacji, odpowiedział, że „chodzi o nieodpowiednią komunikację” i odmówił dalszych spekulacji.

Reuters/ps

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.