AGH dostanie dziś od miasta siedzibę

MIELEC. Modernizacja budynku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej kosztowała 2,2 mln zł.

Dziś (21 bm.), o godz. 14 w zmodernizowanym budynku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 4 w Mielcu odbędą się imprezy, związane z rozpoczęciem działalności Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Akademii Górniczo-Hutniczej.

W programie uroczystości m.in. część oficjalna z poświęceniem obiektu i podpisaniem deklaracji o współpracy na rzecz zarządzania zmianą gospodarczą. Z kolei, cykl seminariów rozpocznie prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś, rektor AGH w Krakowie.

Wystąpią prezesi największych mieleckich firm

W auli będzie można wysłuchać wykładów Zdzisława Klonowskiego, prezesa Mieleckiej Agencji Rozwoju Regionalnego; Janusza Zakręckiego, szefa PZL Sikorsky Mielec; Zdzisława Nowakowskiego, dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Janusza Sobonia, prezesa Kirchhoff Polska.

Adaptacja budynku przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 4 kosztowała miasto 2,2 mln zł. Inwestycja począwszy od projektowania po wszystkie etapy realizacji była konsultowana z władzami uczelni. Efekt? Aula na 150 miejsc z własnym system nagłaśniającym, sala komputerowa i sale ćwiczeniowe mogące pomieścić łącznie 360 osób. Wszystkie te pomieszczenia są klimatyzowane i wyposażone w sprzęt multimedialny.

Na obecności AGH w Mielcu skorzystają także słuchacze Uniwersytetu III Wieku, dla których krakowska uczelnia przygotowała cykl wykładów. Pierwszy z nich (z socjologii domu) w poniedziałek o godz. 16. wygłosi pracownik krakowskiej AGH dr Jacek Gądecki.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments