Akcja „Znicz” w Rzeszowie. Zobacz gdzie są utrudnienia

Fot. Archiwum

RZESZÓW. W związku z obchodami Wszystkich Świętych nastąpi zmiana w organizacji ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy. Obowiązywać będzie od godziny 6.00 do godziny 22.00.

Na czas trwania uroczystości związanych z dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej. Samochody osobowe do parkingu przed cmentarzem będą mogły dojechać ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo /wjazd od strony ul. Lwowskiej/. Samochody będą mogły wyjechać ul. Cienistą, gdzie ruch także będzie jednokierunkowy – zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem.

LINIE SPECJALNE MPK – SPRAWDŹ JAK KURSUJĄ AUTOBUSY

Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ulicy Polnej możliwy będzie od ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ulicą Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ulicę Kujawską. Z ulicy Morgowej w ulicę Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ulica Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Podczas zmiany organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej ustawione zostaną znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ulicę Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne z ulicą Kujawska i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ulicy Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na jednym pasie ruch ul. Żołnierzy I Armii WP.

Cmentarz przy ul. Lwowskiej Pobitno znajdujący się w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego, obejmować będzie opisana zmiana organizacji ruchu. Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzach oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
smiech na saliflaczorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smiech na sali
Gość
smiech na sali

najlepiej to się policja popisała przy cmentarzu w Zwięczycy gdzie zablokowali ruch w każdą stronę. Całe szczęście szybko ten rejon opuścili

flaczorz
Gość
flaczorz

Kiedys jak bylem chlopcem i szlo sie na cmentarz na Pobitno we Wszystkich Swietych gdzies tak od Polmozbytu wzdluz chodnika co kilka metrow staly dziady i baby proszalne i sie modlily za dusze zmarlych. Dawalo sie im po pare zlotych i zamamialo modlitwy za umarlych. W pozniejszych latach prezydent miasta przepedzil tych ludzi i tradycja nieomal zaginela, ale widze ze jednak NIE !! Obecnie sam prezydent i jego pomocniki zajeli miejsce tych dziadow i bab proszalnych. Jak ja to widze ??? Ano siedzi se taki prezydent na krzesle pod brama cmentarza, no bo co bedzie stal i zbiera se kase.… Czytaj więcej »