Akko wystąpi na Błoniach

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

ICE SPEEDWAY. 34-letni lider reprezentacji Finlandii w wyścigach motocyklowych na lodzie będzie kolejną ze znanych postaci tej widowiskowej odmiany speedway’a, która pojawi się na starcie VII Ice Racing Sanok Cup (25 – 26 stycznia 2014).

Antti z pewnością najlepiej wspomina drugą edycję prestiżowego turnieju (2008 rok), gdy w finale zdołał go pokonać jedynie pędzący wówczas ku mistrzostwu Europy Franky Zorn.

Późniejsze koleje sportowego losu nie układały się dla Fina, upatrywanego na następcę Jarmo Hirvasoji (Indywidualny Mistrz Świata na rok 1990 z Grenoble), aż tak udanie. Swoistym dopełnieniem była pechowa kontuzja (uraz ramienia) w rozgrywanych na początku bieżącego roku zawodach o Puchar Gubernatora Obwodu Samarskiego w Togliatti, która odnowiła się parę dni później w czasie jazdy na tym samym torze, już w finałach IMŚ.

W sezon 2013/2014 ośmiokrotny mistrz swojego kraju wkroczył jednak bardzo pewnie – wygrał z kompletem zwycięstw międzynarodowy turniej w Ylitornio. Zawody te stanowiły jednocześnie wewnętrzną kwalifikację na zawody rangi mistrzostw świata dla zawodników z kraju tysiąca jezior. Na Challenge w austriackim St. Johann Aakko wybierze się razem z Tomim Tanim, zaś w Togliatti na mistrzostwach świata drużyn wzmocni ich dodatkowo Mats Jaerf.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments