Aktorskie szkolenie u Omara Sangare

Młodych uczył dykcji i obycia ze sceną, starszym Omar Sangare czytał swoje wiersze

STALOWA WOLA. Ciemnoskóry aktor przyleciał z Nowego Jorku do rodzinnej miejscowości, by swoim następcom pokazać, że świata nie należy się bać.

Niezwykły świąteczny prezent swoim podopiecznym zafundował Spółdzielczy Dom Kultury. Najmłodsi adepci sztuki teatralnej mogli się szkolić u jednego z najzdolniejszych polskich aktorów. Omar Sangare przyleciał do rodzinnej Stalowej Woli prosto z Nowego Jorku, gdzie występuje, tworzy i naucza.

Sangare dziś zakotwiczył w Nowym Jorku, ale twierdzi, ze cały czas jest w podróży. Ze Stalowej Woli, po skończeniu szkoły średniej, wyjechał do Warszawy. Skończył Akademię Teatralną, w której chwalili go m.in. Tadeusz Łomnicki i Andrzej Wajda. Zrobił na niej doktorat, potem przeniósł się do Ameryki. Od kilku lat wykłada w Williams College w Massachusetts. Kilka lat temu powołał w USA festiwal monodramów „Dialogue One”, a w tym roku otworzył kolejny festiwal „United Solo”. Pisze wiersze, felietony, scenariusze (ma w swoim dorobku kilka wydanych książek) i zbiera nagrody na teatralnych festiwalach. Swego czasu został wyróżniony przez miesięcznik „Elle” tytułem „Najlepiej Ubranego Polaka”.

Jerzy Mielniczuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments