Al. Piłsudskiego i wiadukt Tarnobrzeski w tym tygodniu będą już przejezdne

Przebicie pod Wiaduktem Tarnobrzeskim jest praktycznie gotowe. Wkrótce wszelkie utrudnienia dla kierowców znikną. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zbliża się otwarcie nowej galerii przy al. Piłsudskiego, a wraz z nim koniec kłopotów kierowców.

Ruch na Wiadukcie Tarnobrzeskim od kilku tygodni odbywa się jedynie dwoma nitkami jezdni, na alei Piłsudskiego zablokowany został jeden pas ruchu – powodem jest budowa kompleksu handlowo-konferencyjno-hotelowego, roboczo nazwanego City Center. Wraz ze zbliżającym się otwarciem (9 listopada), nadchodzi koniec komunikacyjnego paraliżu.

Wiadukt został częściowo wyłączony z użytku z powodu budowy pod nim przebicia łączącego ulice Jabłońskiego i Czarnieckiego. – Przebicie jest prawie gotowe. Prace powinny potrwać jeszcze kilka dni, jednak ruch pod wiaduktem zostanie puszczony początkiem listopada, czyli wtedy kiedy otwarcie Galerii Rzeszów – mówi Ryszard Podkulski, inwestor obiektu. – Na samym wiadukcie prowadzone są końcowe prace, dlatego w tym tygodniu powinien zostać oddany do użytku – zapowiada.

Ma być lepiej
Jak zapewnia właściciel, wprowadzone rozwiązania komunikacyjne, polegające miedzy innymi na wybudowaniu drogi równoległej do al. Piłsudskiego, łączącej okolice dworca PKP i PKS oraz budowa tunelu pod istniejącym wiaduktem pozwoliło na bezkolizyjne połączenie z ulicami Towarnickiego i ks. Jałowego.

Powstają również bezkolizyjne wjazdy i wyjazdy z Galerii, a także bezpośrednie połączenie z dworcem podmiejskim. Ma to spowodować, że ruch komunikacyjny w tym rejonie miasta nie tylko zostanie ograniczony, ale i polepszy przepustowość komunikacyjną w mieście. – Za przebudową całej infrastruktury, wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i kanalizacją, zapłaciłem około 30 mln zł – dodaje Ryszard Podkulski.

Jak to z nazwą było
- City Center czy Galeria Rzeszów? – pytają mieszkańcy. My wyjaśniamy. Pierwsza nazwa jest nazwą roboczą, ale funkcjonującą w dokumentacji. Cały obiekt jest podzielony na trzy części: handlową, hotelową i konferencyjną. Część handlowa będzie nosiła nazwę Galerii Rzeszów, a hotelowa – Hotel Rzeszów. Tylko takie nazwy pojawią się na budynku.

Ewelina Nawrot

do “Al. Piłsudskiego i wiadukt Tarnobrzeski w tym tygodniu będą już przejezdne”

 1. Franciszek

  Proszę Państwa tak nie miało być. W latach 80 ubiegłego wieku projektowany był wiadukt 4-pasmoy od Zakładów Graficznych do ulicy Lubelskiej. Miały zostać wyburzone kamienice za wiaduktem tarnobrzeskim do ulicy Konopnickiej, zlikwidowana stacja paliw i jeszcze drobne elementy ale największą przeszkodą był pomnik i hotel Rzeszów.Realizacja tego projektu rozwiązała by komunikację w Rzeszowie na długie lata. Krótkowzroczność Rady i Zarządu Miasta cofnęła rozwój komunikacyjny naszego miasta na długi okres. Wydawane pieniądze nie są racjonalnie wydawane.

 2. Leon

  NO własnie jechałem przed godziną i niestety Krakowska przejzdna tylko jednym pasem;
  poprostu drogowcy walczyli z zimą :)

 3. mamnick

  Rysiu lubi Galerianki:D A może Tadek niechaj nowy ,,BUnkier Ryśka” Swiatełkami też obwiesi:D

 4. ROMAN

  jak to wszystko zadziała to ; pożyjemy zobaczymy

 5. eska

  Po otwarciu galerii to raczej przepustowość się nie zwiększy

 6. pawel

  Jak otworzą to dopiero będą korki

 7. ROMAN

  dzisiej jechałem;
  - jezdnia dokumentnie skoszona , kto to naprawi , nie tak dawno był remont kapitatny i asfalt był cacy

 8. inżynier

  zamiast sie zachwycac to niech jaks komisja przyjrzy sie uszkodzeniom na wiadukcie, na chodnikach cale to przebicie powinno byc odebrane przez fachowcow bo na moj inzynierski gust wiele tam fuszerki, ale ojciec narodu rzeszowskiego pan Tadeusz daje zielone swiatlo, nawet jak Rysio buduje sie na chodnikach

 9. reset

  już mam dość tych robót, wydaje mi się, że stan wiaduktu tarnobrzeskiego uległ pogorszeniu. powinien to ktoś zbadać, powstały duże nierówności.

 10. rysiek

  tu jakby hootel zrobić i te stare k …. tzn. „mewki” spod dawnego hotelu trochę podpicować /usunąć cellulit, dorobić piersi jak Szulim, zmarszczki wygładzić/ – oooo toby ruch był ….

  chyba …. :? :? :?

 11. rysiek

  ludzie nie maja pienedzy, rysiek przejedzie sie jak ta ….no jak jej tam z polskich foliii ?
  na millenium holl się przejechała …. :?

 12. Pablo74

  Wiadukt Tarnobrzeski już jest przejezdny 4 pasami ruchu, jak to było przed rozpoczęciem robót. jedynie ogrodzenie budowy wchodzi trochę na jezdnię między wiaduktem a rondem Dmowskiego.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.