Ale jaja! Polonez na studniówce dyskryminuje gejów!

Homoseksualiści za przejaw homofobii uznają nawet tradycyjnego poloneza na studniówce. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. KRAJ. Autorzy “Lekcji równości” piszą, że przejawem dyskryminacji są zabawy walentynkowe, a nawet polonez na studniówce, bo tańczy go dwóch chłopców.

To, co robią homoseksualiści i przyklaskujący im rządzący, to już totalna przesada. Minister ds. równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego objęli patronatem podręcznik “Lekcja równości”, który za przejaw homofobii uznaje nawet tradycyjnego poloneza na studniówce.

Publikacja będąca, jak twierdzi ZNP, materiałem wspomagającym nauczycieli, zawiera szereg oburzających nawet osoby tolerancyjne zaleceń. Co możemy w nim znaleźć?

Między innymi informacje, że nauczyciele nie przechodzą przez kursy antydyskryminacyjne, a tematyka LGBT jest w programie szkolnym nieobecna. Autorzy podręcznika, czyli Kampania przeciw Homofobii, chce to zmienić. Ponad połowa książki zawiera wyniki i analizę przeprowadzonych ankiet badających ten problem w szkołach. Można się z nich dowiedzieć, że temat homoseksualizmu jest w szkołach poruszany zbyt rzadko i zwykle w negatywnym charakterze, a także, że młodzi homoseksualni uczniowie boją się przyznać do swojej orientacji i są ofiarami ataków słownych i fizycznych, jeżeli ich rówieśnicy domyślają się ich prawdziwej orientacji.

Autorzy zalecają, by nie nękać chłopców za niemęskie zachowania lub zbytnią wrażliwość, a do edukacji wprowadzić tematykę transpłciowości. Oto fragment: “Inne przedmioty nauczane na różnych poziomach nauki mogłyby być uzupełnione o tematykę transpłciowości oraz nonkonformistycznej tożsamości płciowej. Podobnie jak homo- czy biseksualność różnych autorów literatury polskiej jest pomijania w czasie lekcji im poświęconych (Miron Białoszewski, Maria Dąbrowska, Witold Gombrowicz, Marek Hłasko, Maria Konopnicka, Jan Lechoń i wielu innych.”

Autorzy “Lekcji równości” zalecają też, by tematy LGBT poruszane były na wszystkich przedmiotach. “Przykładowo Henryka III Walezego, króla Polski, rozważać można jako osobę transwestytyczną z upodobaniem wkraczającą w żeńską rolę płciową swoją ekspresją, strojem oraz biżuterią. Jeszcze ciekawszy przykład podsuwa nam postać Marii Komornickiej, a właściwie Piotra Własta, który w 1907 roku w Poznaniu spalił damskie suknie i ujawnił swoją męską tożsamość płciową. Doskonałą ilustrację dla nieprawidłowości binarności płciowej zapewnia nam przykład Stanisławy Walasiewiczówny – polskiej sprinterki i mistrzyni olimpijskiej, u której po śmierci odkryto zarówno męskie i żeńskie narządy płciowe (żadne z nich nie były w pełni rozwinięte) oraz chromosom Y. Podczas omawiania II Wojny Światowej oraz nazistowskiej dominacji w Europie warto wspomnieć o Paragrafie 175, na podstawie którego mężczyźni bi- i homoseksualni oraz transwestyci i transkobiety zsyłani byli do obozów śmierci. Ciekawa wydaje się też wzmianka o prowadzonej w czasie PRL akcji Hiacynt, której celem było gromadzenie akt osób homoseksualnych oraz osób o nietypowej ekspresji płciowej (w tym czasie również klasyfikowanych jako homoseksualne).”

Autorzy zalecają, by w szkołach organizowane były specjalne lekcje o gejach i lesbijkach w średniowieczu i starożytności poprzez włączenie różnorakich narracji np. “lesbijki” Safony i “geja” Platona. Inne rekomendacje autorów to m.in. zapraszanie przedstawicieli środowisk LGBT i powołania na terenie placówek oświatowych pełnomocników ds. przeciwdziałania dyskryminacji.

Blanka Szlachcińska

25
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
MoleoAniaprowincjonalny Gejmaniekmadzia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Moleo
Gość
Moleo

W sumie fajnie.. To mogę z kumplem zatańczyć… a nie jestem gejem… ;-),,, kA jak ktoś mi zabroni to powiem że dyskryminacja.. haha

prowincjonalny Gej
Gość
prowincjonalny Gej

Prezentowany tu artykuł jeszcze bardziej zohydza temat podręcznika, niż tekst, który wypuściła Rzplita. Jeśli idzie o sam podręcznik, to nie czytałem, tak samo jak 99,9% z tych, którzy go komentują. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko te jaskrawe przykłady, o których mamy okazję przeczytać w tekście Pani Blanki, to mnie osobiście tez robi się nie dobrze. Podam przykład z własnego życia. Jestem obecnie trzydziestokilkuletnim gejem. Po studiach, żyję i pracuję w jednym z miast woj. podkarpackiego. Na studniówce tańczyłem z koleżanką… taki był wymóg, wszyscy tańczyli, więc czemu miałbym tego nie robić? Na studiach, po studiach, jak tez i obecnie, gdy… Czytaj więcej »

Ania
Gość
Ania

Swietny komentarz @prowincjonalnygej! popieram! mam nadzieje ze przyjdzie taki moment ze Twoje srodowisko bedzie Cie cenic za to jakim jestes czlowiekiem bez wkladania maski hipokryty. Zapominamy co jest tak naprawde najwazniejszym celem naszego zycia. Jest nim DOBRO. A jak zdefiniowalibyscie dobro? Odpowiedzcie sobie na to pytanie. Co wedlug Was sklada sie na DOBRO? Ocenianie, brak wsparcia, kpiny nie pomaga stac sie komukolwiek dobrym czlowiekiem, zas wplywa na bycie czlowiekiem zakompleksionym, niepewnym siebie, trzymajacym sie na uboczu nie kochanym. Powoduje to niska samoocene oraz permanentny negatywizm a to juz niewatpliwie moze prowadzic do patologii. Dlatego tez moze ktorykolwiek z Was przed… Czytaj więcej »

maniek
Gość
maniek

jeb..ie. się tymi pedałami, pedał to pedal i zawsze będzie pedałem, dziękuję!

madzia
Gość
madzia

zboczeńcy wszelkiej masci – badźcie cicho. Stop dewiacji w zyciu publicznym. Zdrowe związki tylko hetero. Reszta to śmieci.

Piotrek
Gość
Piotrek

Najsmutniejsze jest to, że czemuś takiemu patronuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. Idźmy dalej tą drogą. Myślę, że w ogóle zawieranie małżeństw to przykłąd homofobii. Należy wycofać ze szkół lekcje wychowania do życia w rodzinie, bo mówi się tam o męzu i żonie, mamie i tacie. Nalezy zmienić lektury , by nie deprawować dzieci wizją rodziny męsko – damskiej. Taki Nemeczek z „Chłopców z placu Broni”np. (lektura w klasie V)miał mamę i tatę. Szatan z siódmej klasy(lektura z klasy VI) też miał mamę i tatę. I tak dalej.
Zostawiłbym tylko Akademię Pana Kleksa, bo bohater mieszkał z samymi chłopcami.

Ferber
Gość
Ferber

Nie lubię pedałów… Ale chcę wszystkim wszem i wobec powiedzieć, że w tej książce nie ma nic na ten temat co skrytykowano (np. o studniówce).

http://www.kph.org.pl/publikacje/lekcjarownosci.pdf

CTRL + F -> funkcja szukania słów, dla tych co nie wiedzieli ; D

Żak
Gość
Żak

Panie Boże. Patrzysz na to i nie grzmisz. 80% maturzystów nie posiada jeszcze żadnego partnera, a wy się już martwicie o pedałów.

Foka
Gość
Foka

A czy ktoś broni dwóm chłopakom tańczyć poloneza w jednej parze? Przecież Polska to tolerancyjny kraj :)

mlynek
Gość
mlynek

pedały w Rzeszowie pewnie w kibicach stali

Łukasz
Gość
Łukasz

Mam dość. Rzucam hasło. Zorganizujmy marsz heteroseksualnych z hasłami: „Stop epatowaniu homoseksualizmem”, „Dość dominacji gejów i lesbijek”, „Heteroseksualni też są pełnowartościowymi członkami społeczeństwa”. Proponuję trasę: ul. Grunwaldzka spod Urzędu Wojewódzkiego, na Rynek pod Ratusz, dalej ul. Kościuszki i 3 Maja pod siedziby Radia Rzeszów i Radia Via, następnie Aleją Lubomirskich na most Zamkowy, redakcja Super Nowości i zakończenie przy redakcji Telewizji Rzeszów. Czekam na propozycję daty marszu. Heteroseksualni wszystkich krajów łączcie się!

Markiz de Sade
Gość
Markiz de Sade

Robin Hood też miał swojego Geja z Gizbern…

miras
Gość
miras

Robin był gejem przecież. Chodził w rajtuzach ;)
A tak serio- przeginają już…

Ewelina
Gość
Ewelina

…chyba „bo NIE tańczy go dwóch chłopców”, nie szukacie czasem korektora tekstów?

miki
Gość
miki

A co z hetero jak się dowie że pląsał gajowym ???

beti
Gość
beti

Czy ktoś im zabrania bycia homoseksualistami? To nie żadna tolerancja, tylko politycznie poprawna hucpa! Przecież wyraźnie widać, że nie chodzi tu o żadne równouprawnienie, tylko narzucanie ” jedynie słusznej ideologii”. Nawet będąc osobą niezwykle tolerancyjną można zostać okrzykniętym „homofobem”, bo te środowiska nie chcą już tolerancji, one żądają uwielbienia!

miras
Gość
miras

Dobrze napisane. Pozdrawiam :)

piotr
Gość
piotr

A czy nie powinni uczyć że pedofilia zoofilia homoseksualizm geje to są poważne choroby spowodowane powaznym urazem mózgu wymagające leczenia zamknietego

Natalia
Gość
Natalia

Wszystko ma swoje granice, głupota jak widać nie! Walczący o tolerancję, takimi wrzutkami zapędzają się sami w kozi róg. Ogień ogniem to tylko w pożarnictwie.

Antyzgrzyt
Gość
Antyzgrzyt

Czy PiS czy PO jedna moneta, jedna polityka !

xyz
Gość
xyz

Chciałbyś… ;-)

ROMAN
Gość
ROMAN

to się już w pale nie mieści z tymi Gejami – od rana do wieczora ciągle o gejach i o równości – a teraz znowu numer z polonezem – jak im nie pasuje polonez no to niech tańczą solo ” breakdance” – czy wtedy będzie fonofobia czy nie ?-

mamnick
Gość
mamnick

To może lepipej ,,Nas nie dogoniat” lesbijek Tatu niechaj puszczają….PARODIA!

*
Gość
*

NAJPIERW SIĘ NAUCZ PISAĆ POPRAWNIE A PÓŹNIEJ WYRAŻAJ SWOJĄ OPINIĘ. TO DO mamnick. CZY TY ROZUMIESZ CO TY NAPISAŁEŚ?

zyga
Gość
zyga

ha ha ha -zboczenie zawsze gdzieś przeszkadza