Wielka Orkiestra w Rzeszowie. ZDJĘCIA

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Graliśmy z Orkiestrą aż serca rosły, a puszki pęczniały.

W niedzielę (13 stycznia) o godz. 9 ruszył 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy, wyjątkowo, 400 wolontariuszy zbierało pieniądze nie tylko dla dzieci, ale także na godną opiekę medyczną seniorów.

Wolontariusze z serduszkami i puszkami orkiestry byli wszędzie: na stadionie Miejskim, gdzie cały dzień trwał orkiestrowy festyn (można było pojeździć samochodem nawet nie mając prawa jazdy, pokosztować prawdziwej wojskowej grochówki i obejrzeć pokazy antyterrorystów), na ulicach Rzeszowa, giełdzie samochodowej i wreszcie w Rynku, gdzie od samego południa na mieszkańców czekało moc atrakcji: koncerty kilku zespołów, widowisko przygotowane przez teatr Woskriesienie, pokazy strażaków, policjantów, którzy zademonstrują jak pracuje robot pirotechniczny służący do podejmowania ładunków wybuchowych i funkcjonariuszy Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej i Służby Celnej.

Można było też czynnie wziąć udział w licytacjach i pomagając najmłodszym i najstarszym kupić: dwa koniki huculskie z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej, czteroletnią klacz Opokę z jej dwumiesięcznym synem Oktawiuszem (cena wywoławcza 1500 zł), ikonę “MATKA BOSKA HUCULSKA” bieszczadzkiej artystki Jadwigi Denisiuk (500 zł), chiński miecz do kung-fu Mistrzów Świata z Klubu NAN BEI “TYGRYS”, dar prezydenta Miasta Rzeszowa (500 zł), puchar z Mistrzostw Europy Marty Niewczas (500 zł), oryginalne rękawice bokserskie Mike’a Tysona z autografem gwiazdy i certyfikatem autentyczności – dar firmy FoodCare (500 zł), lampa naftowa z Krosna oraz wspólny obiad z wojewodą podkarpacką Malgorzatą Chomycz – Śmigielską (500 zł), zaproszenie na przyjęcie z okazji Święta Narodowego 3 Maja w ogrodach Ambasady RP w Rzymie lub udział w Targach Lotniczych w Paryżu – czyli największym światowym wydarzeniu branży lotniczej (17 – 23 czerwca 2013), dar Mirosława Karapyty, Marszałka Województwa Podkarpackiego (500 zł), weekendowy (2 dni) pobyt dla dwóch osób w placówce Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych połączony z nocnym, górskim patrolem Straży Granicznej (500 zł). Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wystawiła zaś na aukcję dwugodzinny patrol prewencyjny łodzią motorową po Jeziorze Solińskim.

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AmbrożyAntoni KosibatambylecizaBrat Albert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ambroży
Gość
Ambroży

Wszystko się Izo zgadza z drobną tylko uwagą ile oprócz czasu antenowego ‚mendiów ” ponoszą kosztów związanych z orkiestrą Owsiaka samorządy lokalne za udostępnianie sal i organizację imprez towarzyszących ?. Policzcie to wszystko w skali Kraju rozliczcie netto zyski jedne i drugie i wtedy oceńcie .

iza
Gość
iza

Zobacz sprawozdania finansowe WOPS za poszczególne lata. Wejdź w internet i sprawdź.
W każdym sprawozdaniu jest o finansowaniu Woodstock.
W ostatnich sprawozdaniach pojawia się spółka mał. Owsiaków – ZŁOTE MELONY.
Zobacz i czytaj sprawozdanie i odpowiedż sobie jaka jest rola Złotych Melonów.

Antoni Kosiba
Gość
Antoni Kosiba

Ja również chylę czoła przed P. Owsiakiem. To wielki autorytet moralny, wybitny intelektualista, przyjaciel dzieci i młodzieży, obrońca tradycyjnych wartości i prawdziwy patriota.

iza
Gość
iza

Za dużo tu manipulacji wszystkich mediów ( muszą oddać czas antenowy) oraz presji na sponsorów aby interes był czysty i transparentny.
Z tych pieniędzy finansuje się Woodstock – z założenia mający upodlić dzieci w błocie zarówno fizycznie jak i duchowo. Po Woodstocku nic już nie jest takie same – to wypowiedź tych co w tym corocznym spędzie uczestniczą.

tambylec
Gość
tambylec

Straszne, tylko skąd takie informacje?

Brat Albert
Gość
Brat Albert

brawo Orkiestra-znowu do szpitali trafi aparatura która służyć będzie chorym.Chylę czoło przed p.Owsiakiem i jego inicjatywą,robi wielką robotę i jest jedynym który dba o naród i jego zdrowie