Aleja Rejtana i ulica Szopena zostaną połączone

Nie wiadomo jeszcze, co się stanie z mostem Narutowicza. Może zostać przeniesiony w inne miejsce, albo zburzony. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Drogowe zmiany w mieście.

Aleja Rejtana zostanie połączona z ulicą Szopena. Wszystko za sprawą ogłoszonego już przetargu na wykonanie połączenia ul. Wierzbowej i Naruszewicza oraz przebudowy mostu na Wisłoku. Prace potrwają do końca listopada.

Głównym zadaniem wykonawcy będzie budowa nowego, dwukierunkowego mostu nad rzeką. Obecny jednokierunkowy most Narutowicza albo zostanie przeniesiony w inne miejsce, albo zburzony. Cześć mieszkańców twierdzi jednak, że nie jest to najlepszy pomysł.

– Lepiej gdzie indziej wybudować most, niż burzyć kładkę, i tak jadąc ulicą Rejtana ciężko przejechać na drugą stronę i równie trudno wyjechać na wiecznie zakorkowaną ul. Szopena. To rozwiązanie da tyle, co okrągła kładka – zauważa Internauta “esco” na forum Super Nowości.

W ramach prac zostanie przebudowana ulica Naruszewicza (na odcinku 180 m od ul. Szopena), a ul. Wierzbowa od mostu na Wisłoku do al. Rejtana (221 m).

Oferty można składać do 11 lutego. Wykonawca, który zostanie wybrany, będzie miał czas do 29 listopada 2013 r. na realizację prac. Inwestycja będzie współfinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Ewelina Nawrot

do “Aleja Rejtana i ulica Szopena zostaną połączone”

 1. olo

  będzie dwukierunkowy parkin bo na Szopena nie da się wjechać. Lepiej zostawić kładkę jednokierunkową a most wybudować w innym miejscu

 2. Ktoś

  Tam na tym wachadełku znow nie ma jakiś poteżnych korków, więc pieniadze te można by przeznaczyć na jakaś bardziej pożyteczniejszą inwestycję.

 3. ROMAN

  no tak ostatecznie tą starą kładkę można przesunąć i połączyć Warzywną z Długosza – tylko znowu będzie jazgod mieszkańców ul.J.Długosza.

 4. Janusz

  Czas pomyśleć o pozbyciu się szkodliwego dziadygi nieudacznika.j

  • rzeszowiak

   Dziadygą to sam ćwoku jesteś , Pan Ferenc zrobił tyle za swoich kadencji co dotychczasowym nieudacznikom nie udało się wykonać w 50% matole.

 5. clonx

  właśnie – już dawno nie było nic o okrągłej kładce…….:(

 6. normalny

  a mi sie wydaje że to dobry pomysł! kładkę niech przeniosą np na cegielnianą, którą połączą również z szopena :)

 7. ROMAN

  ktoś kto to wymyślił – to nie ma nawet zielonego pojęcia o ruchu drogowym- może ma pojęcie o ruchu pieszym na poziomie Pantofelka
  -co da ten nowy[ 2-u jezdniowy] most – da tyle że samochody będą na nim stały w obu kierunkach – i przez chwilę będzie pełnił rolę parkingu – i to chyba w tym wszystkim o to chodzi.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.