Aleja Rejtana i ulica Szopena zostaną połączone

Nie wiadomo jeszcze, co się stanie z mostem Narutowicza. Może zostać przeniesiony w inne miejsce, albo zburzony. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Drogowe zmiany w mieście.

Aleja Rejtana zostanie połączona z ulicą Szopena. Wszystko za sprawą ogłoszonego już przetargu na wykonanie połączenia ul. Wierzbowej i Naruszewicza oraz przebudowy mostu na Wisłoku. Prace potrwają do końca listopada.

Głównym zadaniem wykonawcy będzie budowa nowego, dwukierunkowego mostu nad rzeką. Obecny jednokierunkowy most Narutowicza albo zostanie przeniesiony w inne miejsce, albo zburzony. Cześć mieszkańców twierdzi jednak, że nie jest to najlepszy pomysł.

– Lepiej gdzie indziej wybudować most, niż burzyć kładkę, i tak jadąc ulicą Rejtana ciężko przejechać na drugą stronę i równie trudno wyjechać na wiecznie zakorkowaną ul. Szopena. To rozwiązanie da tyle, co okrągła kładka – zauważa Internauta “esco” na forum Super Nowości.

W ramach prac zostanie przebudowana ulica Naruszewicza (na odcinku 180 m od ul. Szopena), a ul. Wierzbowa od mostu na Wisłoku do al. Rejtana (221 m).

Oferty można składać do 11 lutego. Wykonawca, który zostanie wybrany, będzie miał czas do 29 listopada 2013 r. na realizację prac. Inwestycja będzie współfinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Ewelina Nawrot

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
rzeszowiakoloKtośJanuszclonx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
olo
Gość
olo

będzie dwukierunkowy parkin bo na Szopena nie da się wjechać. Lepiej zostawić kładkę jednokierunkową a most wybudować w innym miejscu

Ktoś
Gość
Ktoś

Tam na tym wachadełku znow nie ma jakiś poteżnych korków, więc pieniadze te można by przeznaczyć na jakaś bardziej pożyteczniejszą inwestycję.

ROMAN
Gość
ROMAN

no tak ostatecznie tą starą kładkę można przesunąć i połączyć Warzywną z Długosza – tylko znowu będzie jazgod mieszkańców ul.J.Długosza.

Janusz
Gość
Janusz

Czas pomyśleć o pozbyciu się szkodliwego dziadygi nieudacznika.j

rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Dziadygą to sam ćwoku jesteś , Pan Ferenc zrobił tyle za swoich kadencji co dotychczasowym nieudacznikom nie udało się wykonać w 50% matole.

clonx
Gość
clonx

właśnie – już dawno nie było nic o okrągłej kładce…….:(

normalny
Gość
normalny

a mi sie wydaje że to dobry pomysł! kładkę niech przeniosą np na cegielnianą, którą połączą również z szopena :)

ROMAN
Gość
ROMAN

ktoś kto to wymyślił – to nie ma nawet zielonego pojęcia o ruchu drogowym- może ma pojęcie o ruchu pieszym na poziomie Pantofelka
-co da ten nowy[ 2-u jezdniowy] most – da tyle że samochody będą na nim stały w obu kierunkach – i przez chwilę będzie pełnił rolę parkingu – i to chyba w tym wszystkim o to chodzi.