Alejki i plac zabaw w Parku Papieskim

W Parku Papieskim wybudowano już m.in. oświetlone alejki. Czas na kolejne prace. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Kolejny etap budowy.

- Powstaną alejki i plac zabaw, a teren zostanie zasadzony – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Na tym w tym roku skupią się zwycięzcy ogłoszonego już przetargu na realizację kolejnego etapu budowy Parku Papieskiego. W tym roku zostanie zagospodarowana następna część terenu.

Wraz z nadejściem wiosny, zgodnie z zapowiedziami, ruszą kolejne prace. – Myślę, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana w kwietniu – mówi Chłodnicki. Od poprzedniego roku trwają prace związane z odwadnianiem terenu i przygotowaniem kanalizacji wodociągowej.

Ku pamięci   

Budowa Parku Papieskiego na błoniach przy katedrze twa już od kilku lat. Cała inwestycja została podzielona na sześć części, a w tym roku zostanie realizowana druga (część “B”). W ramach pierwszego etapu (część “A”) zostały wykonane oświetlone alejki, postawiono ławki i tablice z papieskimi cytatami, które Jan Paweł II wygłosił podczas wizyty w Polsce. Obelisk ku czci polskiego papieża został usytuowany w centralnej części parku. Na placu wokół niego została ułożona promieniście kostka brukowa, co symbolizuję naukę papieża. Na części placu już zasadzono drzewa i rośliny.

Przede wszystkim zieleń 

W sumie 8 z 17 ha powierzchni ma zostać zagospodarowane pod alejki, ławki, place zabaw, parkingi, a także scenę, na której będą organizowane imprezy okolicznościowe. Pozostały teren zostanie przeznaczony pod łąkę – będzie to jedno z największych w Polsce skupisk objętego ochroną zimowita.

W kolejnych etapach przewidziana jest budowa sceny i parkingu. Planowany koniec realizacji inwestycji przypada na 2025 roku. Całkowity koszt zabudowy 17 ha terenu to około 30 mln zł.

Ewelina Nawrot

do “Alejki i plac zabaw w Parku Papieskim”

  1. Krzysztof

    Być rzecznik, dobry rzecznik – „teren zostanie zasadzony”? A co to znaczy?
    Poza tym, po co komu ten park? Tam absolutnie nikt nie przychodzi, poza gnojkami pijącymi piwo i rozjeżdżającymi trawniki quadami i motorynkami.

  2. ww

    co to znaczy kanalizacja wodociągowa ??? rozumiem sieć wodociągowa oraz kanalizacja ????

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.