Alexandra Lazic i Kiera Van Ryk w Developresie

Mająca serbskie korzenie Alexandra Lazic jest bardzo blisko podpisania umowy z Developresu SkyRes. Fot. CEV

SIATKÓWKA. TAURON LIGA. Trwa budowanie rzeszowskiej drużyny na sezon 2020/2021.

Mająca serbskie korzenie Alexandra Lazic jest bardzo blisko podpisania umowy z Developresu SkyRes. 26-letnia zawodniczka w minionym sezonie występowała w niemieckiej Bundeslidze, w drużynie Allianz MTV Stuttgart, do której z kolei po dwóch latach gry w Rzeszowie powróciła Michaela Mlejnkova.

Mierząca 186 cm wzrostu Alexanda Lazic miała już okazję zaprezentować się kibicom na Podpromiu. 7 lutego 2018 roku w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń jej zespół Volero Zurich pokonał Developres 3-1, a szwedzka przyjmująca była najlepszą zawodniczką w swojej ekipie zdobywając 21 pkt (64 proc. skuteczność przyjęcia i 50 proc. ataku). Lazic przygodę z siatkówką zaczynała w szwedzkim zespole Svedala Vbk Rig Falkoping, a później przez cztery lata grał w RC Cannes i przez rok w ES Le Cannet-Rocheville. W sezonie 2017-18 reprezentowała barwy wspomianiego Volero Zurych, skąd przeszła do tureckiego zespołu Nilüfer Belediyespor, a w ub. sezonie grała w Niemczech. Ma na koncie m.in. tytuły mistrza Francji i Szwajcarii. Ma siostrę bliźniaczkę Rebeckę, która w sezonie 2018-2019 występowała w polskiej ekstraklasie w barwach ekipy Energa MKS Kalisz.

Zespół z Rzeszowa ma do obsadzenia też pozycję atakującej, gdzie wszystko wskazuje, że zagra Kiera Van Ryk. Taką informację podał turecki portal voleybolunsesi. 21-letnia Kanadyjka (188 cm wzrostu) w ub. sezonie reprezentowała barwy zespołu Zanetti Bergamo. Jej kontrkandydatką była 22-letnia Amerykanka Khalia Lanier (USC Trojans). Ta mierząca 188 cm wzrostu zbierała świetne recenzje w rozgrywkach akademickich w USA (NCAA).

Przypomnijmy, że na kolejny sezon w Developresie pozostają: Anną Kaczmar, Aleksandra Krzos, Daria Przybyła, Gabriela Polańska. Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Magdalena Grabka. Nowymi  twarzami w Developresie będą atakująca Aleksandra Rasińska. Ta 22-letnia zawodniczka (190 cm wzrostu) przez ostatnie dwa lata grała w ekipie #VolleyWrocław, a wcześniej w Legionovii. W minionym sezonie była najlepszą punktującą ligi – 376 pkt, liderką wśród atakujących (321) i najlepszą w klasyfikacji zagrywających (28 asów). Na przyjęciu zagra Juliette Fidon-Lebleu. 23-letnia kapitan reprezentacji Francji, ostatni sezon spędziła w DPD Legionovii Legionowo (zajęła drugie miejsce w rankingu najlepiej zagrywających – 25 asów). Nową środkową będzie Anna Stencel (Pałac Bydgoszcz), Zanosi się też na powrót do zespołu Katarzyny Żabińskiej po urodzeniu córki,. Z klubem z Rzeszowa żegnają się: Katarzyna Zaroślińska-Król (ŁKS Commercecon Łódź,), Ali Frantti (Mutua Fenera Chieri), Michaela Mlejnkova (Allianz MTV Stuttgart), Kamila Witkowska, Natalia Valentin-Anderson, Tamara Gałucha i Magdalena Hawryła.

Kadra Developresu SkyRes Rzeszów na sezon 2020/2021

Rozgrywające: Anna Kaczmar, Marta Krajewska.

Atakujące: Aleksandra Rasińska, Kiera Van Ryk (Kanada).

Środkowe: Gabriela Polańska. Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Anna Stencel, Katarzyna Żabińska.

Przyjmujące: Jelena Blagojević (Serbia), Juliette Fidon-Lebleu (Francja), Magdalena Grabka, Alexandra Lazic (Szwecja).

Libero: Aleksandra Krzos, Daria Przybyła.

Trener: Stephane Antiga, II trener: Bartłomiej Dąbrowski.

rm

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o