Alkohol i narkotyki za publiczne pieniądze

Zdaniem radnego PiS Józefa Stali, Koncert grupy Video na Dniach Mielca aż kipiał wulgaryzmem, a jego wokalista promował alkohol i skręty. Fot. Archiwum

MIELEC. – Koncert zespołu Video kipiał wulgaryzmem, promował picie alkoholu i palenie skrętów. Czy za taką kulturę miasto powinno płacić? – pyta radny Józef Stala.

– Koncert grupy Video na Dniach Mielca aż kipiał wulgaryzmem. Na przykład napis na koszulce członka tego zespołu brzmiał: “Weź nie pierd…” – nie będę kończył, bo każdy mógł to przeczytać. W trakcie trwania jednej z piosenek pojawiła się wstawka “uj…”. Prowadzący promował picie alkoholu i palenie skrętów. Czy za taką kulturę miasto powinno płacić? – bulwersuje się radny miejski PiS, Józef Stala.

Zespół Video, obok T.Love i Andrzeja Grabowskiego, był gwiazdą tegorocznych Dni Mielca. W sobotę (25 bm.) koncert kapeli, której liderem jest charyzmatyczny wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, cieszył się ogromnym zainteresowaniem mielczan.

Radny: – Wulgaryzmy, promowanie alkoholu i skrętów
Wśród publiczności był też radny miejski PiS, Józef Stala. – Ten występ aż kipiał wulgaryzmem – twierdzi Stala. – Na przykład napis na koszulce jednego z członków tego zespołu brzmiał: “Weź nie pierd…” – nie będę kończył, bo każdy mógł to przeczytać. W trakcie trwania jednej z piosenek pojawiła się wstawka “uj…”. Prowadzący promował picie alkoholu na scenie i palenie skrętów. Czy za taką kulturę miasto powinno płacić?

– Czy takimi przeżyciami estetycznymi powinny się karmić nasze dzieci? Czy pan prezydent jest zadowolony? – pytał Stala na wtorkowej (28 bm.) sesji Rady Miejskiej.

Prezydent zapowiada interwencję
– Ja nie hołduję takiej muzyce, w związku z tym nie byłem na tym koncercie. Ale wierzę panu radnemu, że rzeczywiście tak było. Dlatego trudno mi nawet komentować, dyskutować z tym czy tłumaczyć się – mówił prezydent Janusz Chodorowski.

– Program Dni Mielca układają ludzie z Samorządowego Centrum Kultury. Te osoby, jak twierdzą, mają kontakt z młodzieżą. Najwyraźniej było zapotrzebowanie na koncert zespołu Video – tłumaczył prezydent, zapowiadając interwencję. – Przyjrzymy się temu. Trzeba będzie sprawdzić, czy rzeczywiście nie przegięto. Tego typu występy powinny być raczej incydentalne, a nie organizowane na takim forum, jak Dni Mielca – dodał.

***
Każdy zespół muzyczny, w tym grupa Video ma święte prawo do wulgaryzmów na scenie, do promowania – jak to ujął pan radny – alkoholu i skrętów, czy do innych form ekspresji. Problem pojawia się wtedy, gdy robi tego za pieniądze podatnika.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

…Visitor recommendations…

[…]I am no longer certain the place you’re getting your information, but great topic.[…]…

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no świetnie – celowo zrobiłem błędy aby sprawdzić reakcję – do 4 klasy to chodziłem w latach 50-tych ubiegłego wieku-indywidualność nie polega na preferowaniu wulgaryzmów, zdziczeniu, czy złym zachowaniu- to jest krok w tył do czasów kamienia łupanego – miłej zabawy na kolejnym koncercie.

VideoFanka
VideoFanka
8 lat temu

Chyba ktoś tu nie zrozumiał przekazu…

eliza
eliza
8 lat temu
Reply to  VideoFanka

Panie Radny
Proponuję na następny koncert w Mielcu ustawić klęczniki i zaprosić Ojca Dyrektora a w pierwszym rzędzie posadzić prezesa Kaczyńskiego.Frekwencja murowana

zombi
zombi
8 lat temu
Reply to  eliza

błąd.Zaprosic przedewszystkim Kazka Górnego i posadzić go na wystruganym tronie

ONA_JA
ONA_JA
8 lat temu

ja jestem ciekawa od kiedy Papieros jest skrętem ? promowanie picia alkoholu?? jeżeli to że ktos ma piwo ( co na takich imprerzach jest zawsze dostepne) jest zbrodnią, to po co w ogole jest on na imprezach takiego typu dostepny? powinny byc tylko stoiska z Colą i wata cukrowa, a Impreza powinna skończyć sie tak jak dobranocka! Ja akurat w Mielciu nie bylam, ale byłam na KILKUNASTU koncertach zespołu VIDEO i na pewno pojade na nasteone i jakoś zespół nie sprowadził mnie an złą droge. A napis na koszulce jak każdy inny, to jest tylko koszulka czy posiadnaie takiej jest… Czytaj więcej »

Videofun
Videofun
8 lat temu

Do ROMAN: Nie dzicz, jak to pan raczył ująć, ale ludzie pragnący zaznaczyć swoją indywidualność! Nie może pan znieś tego, że ktoś potrafi wyrazić własne zdanie, odznaczyć się na tle tłumu, a nie się w nim zgubić. Myślał pan, że Wojtek przyjedzie z chórem i będzie wył nie wiadomo o czym jak te stare dewoty spod kościoła? Ale wie pan, co odróżnia pana od niego? On przynajmniej ma klasę.

Videofun
Videofun
8 lat temu

Do MandraSala: co proszę? Myślałam, że żyjemy w XXI wieku i że czasy ciemnoty już dawno minęły!

Natalia
Natalia
8 lat temu

..powiedział Pan Roman, jednocześnie wyzywając od „hamstwa” przez samo „h” zresztą, brawo!:p
Następnym razem (zakładając, że się biskup zgodzi:D) przybeNdoM Jarzębiny i zespół Gacoki z Gaci!:p:D

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no i proszę – dopiero był problem wulgaryzmów na stadionach a tu znowu to samo na koncercie – to samo na forum- przykładem pani Kasia – no wcalę się nie dziwię jak to hamstwo pleni się cały czas od 1945 roku – matolstwo nie wie co to jest język ojczysty/ kultura osobista/ odpowiednie zachowanie – obycie – ogłada – to po prostu Dzicz – która poprzez poparcie władzy dorwała się na piedestał i preferuje takie zachowanie ale cóż ham hamem na wieki wieków amen.

Zofia
Zofia
8 lat temu
Reply to  ROMAN

A pan Roman zna doskonale język ojczysty i dlatego narobił tyle błędów ortograficznych.

Marcin
Marcin
8 lat temu
Reply to  ROMAN

Romanie – o szynkę Ci chodzi? (ham – po angielsku szynka – w SJP nie ma takiego wyrazu)
Pisząc o kulturze i znajomości języka ojczystego zajrzyj najpierw do słownika.
Ortografia i interpunkcja na poziomie 4 klasy SP.
Jeśli każdy tekst traktujesz dosłownie to zespół Video nie jest dla Ciebie.
OT: Jaki jest najbardziej słuszny rym do „Romanie” w tym wątku na forum? ;-P

MandraSala
MandraSala
8 lat temu

„…Jeśli Twoje dziecko jest fanem grupy Video to wiedz że coś sie dzieje, że Szatan sie nim interesuje…”

Kasia
Kasia
8 lat temu

Czyli następna impreza z obstawą na galowo ubranych wykonawców pieśni religijnych?

Kasia
Kasia
8 lat temu

Skandal! Na następną imprezę proszę zaprosić Ks. Natanka, chór sióstr zakonnych i klawiszowca z pobliskiej parafii!

1313
1313
8 lat temu

Otumanić naród po przez narkotyki, alkohol i inne używki, tak aby sam samodzielnie nie mógł myśleć! O to właśnie chodzi platfusą z PO.

reset
reset
8 lat temu

Proponuję aby wystąpił następnym razem ktoś od Ojca Rydzyka

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu
Reply to  reset

Żebyś wiedział , redemptoryści potrafią zupełnie na poziomie zorganizować corocznie porządny i ciekawy koncert trwający zazwyczaj od wczesnego popołudnia do późnego wieczoru- zazwyczaj we wrześniu . Jest transmitowany w całości dla rozumnych ludzi – na żywo dostępnych dla wszystkich torunian!. Ale żeby oceniać trzeba widzieć , nie p…ć trzy po trzy para piętnaście!