Alumetal otworzył nową linię produkcyjną

Alumetal Gorzyce jest jedną z trzech spółek produkcyjnych Grupy w Polsce. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. GORZYCE. Nowe miejsca pracy u lidera wśród producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych w Europie Środkowo–Wchodniej.

Grupa Alumetal, należąca do czołówki europejskich producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, inwestuje w zakład w Gorzycach. W ubiegłym tygodniu otwarto nową linię produkcyjną, przy której zatrudnienie znajdzie 20 osób.

W ciągu ostatnich 2 lat Alumetal Gorzyce zainwestował w linię produkcji stopów wstępnych, nowy filtr wraz z kominem i zaadaptowanie budynków zakupionych w 2010 r. od syndyka firmy RH Alurad Wheels 17,5 mln złotych. Na ochronę środowiska wydano w tym okresie ponad 3,5 mln zł

– To technologie z najwyższej półki. Dzięki nowym instalacjom działalność naszego zakładu będzie mało odczuwalna dla mieszkańców – wyjaśnia Kazimierz Mucha, kierownik Alumetal Gorzyce.

Na bezpośrednim dostępie do stopów aluminiowych korzystają także inne zakłady w regionie nazywanym „Doliną Aluminiową”. Przykładem jest Federal Mogul Gorzyce.

Alumetal to potentat w branży recyklerskiej. Grupa skupia się wyłącznie na odzyskiwaniu i przeróbce złomów aluminiowych. Aluminium jest lekkie, wytrzymałe, nie ulega korozji i można je wielokrotnie odzyskiwać, nie tracąc przy tym cennych właściwości tego metalu.

– W Polsce nie ma już obecnie żadnej huty produkującej aluminium pierwotne, a cała produkcja w Polsce, ok. 225 tys., ton to wyłącznie aluminium wtórne. Grupa Alumetal z produkcją na poziomie 100 tys. ton posiada 45 proc. udział w produkcji aluminium wtórnego w Polsce. Poziom zatrudnienia w gorzyckim zakładzie to obecnie 130 osób – mówi Krzysztof Błasiak, prezes zarządu Alumetalu.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o