Amator cudzej własności zatrzymany

Zatrzymanemu 19-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności. Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi Przemyśla, który został zatrzymany pod zarzutem dwóch włamań, kradzieży i uszkodzenia mienia.

Akta postępowania przeciwko 19-latkowi z Przemyśla są obszerne. Jak ustalili policjanci pracujący przy sprawie, 25 marca br. w markecie znajdującym się na terenie miasta mężczyzna wykorzystał nieuwagę personelu i ukradł żelazko o wartości blisko 400 złotych.

Kolejnym, upatrzonym przez niego obiektem handlowym był duży, sieciowy sklep. Tutaj, wieczorem 30 marca br., wybił szybę i próbował dostać się do środka. Poczekał do przedpołudnia i około godz. 10 sforsował zabezpieczenia, wszedł do sklepu i z kasy zabrał ponad 200 złotych.

8 kwietnia br. właścicielka lokalnego zakładu krawieckiego zgłosiła przemyskim policjantom włamanie i kradzież. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wybił szybę w drzwiach i z wnętrza lokalu zabrał 350 złotych.

Śledczy z wydziału kryminalnego już po pierwszym zgłoszeniu przystąpili do intensywnych czynności zmierzających do ustalenia sprawcy tych przestępstw. Kilka dni później policjanci wytypowali podejrzewanego. We wtorek (16.04), 19-letni mieszkaniec Przemyśla został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia, w trakcie których przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.  Wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny,

en/KMP Przemyśl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o