Amfiteatr, fontanna i dom seniora

Tak okolice Kolegiaty mają wyglądać za ponad rok. Fot. UM Kolbuszowa

Przy Kolegiacie Kolbuszowskiej trwają intensywne prace remontowo-budowlane. Dotyczą to przede wszystkim rozbudowy starej „wikarówki” celem utworzenia tam domu seniora. W planach jest także powstanie amfiteatru z zadaszoną sceną, fontanny multimedialnej i wiele innych obiektów. Wszystko ma być gotowe w grudniu 2021 r.

Przyszły Dzienny Dom Seniora wyposażony będzie w taras z pochylnią dla osób niepełnosprawnych. Na parterze będzie mieściła się sala spotkań z aneksem kuchennym. Będą tam także: pomieszczenia klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, sala ćwiczeń z szatnią i natryskiem. Na piętrze powstaną: pokoje socjalne, sale do indywidualnej terapii.

Teren wokół obiektu zostanie utwardzony kostką i żwirem. Powstaną miejsca postojowe i chodniki, altana ogrodowa oraz deptaki między plebanią a ul. Narutowicza.

Fontanna multimedialna

Zadaszenie z miejscem na grill, stoły i ławki będzie służyło do spotkań integracyjnych dla seniorów i okolicznych mieszkańców. Do ogrodu wykonane zostaną specjalne schody terenowe wraz z pochylnią dla niepełnosprawnych. Dom Seniora przeznaczony będzie dla ok. 30 mieszkańców w wieku 60 plus. Pracę w tej placówce ma znaleźć pięć osób.

To nie wszystko. Na terenie pomiędzy kładką na rzece Nil, a Kolegiatą powstanie amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem. Obok zamontowane zostaną kurtyny wodne. Będzie też fontanna multimedialna dla dzieci, która będzie automatycznie sterowana. Pojawią się tam również: ławki, stojaki na rowery, murki, figurki krokodyla, kosze na śmieci, stoły do gier, siłownia, zjeżdżalnia i tor saneczkowy dla dzieci i rampa dla deskorolkarzy.

Zmieni się również otoczenie wokół pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego. Powstaną tam: murek, schody, płyta granitowa, niska zieleń i oświetlenie.

Paweł Galek

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ziomkatolik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ziom
Gość
Ziom

Kogo to obchodzi, ż na prywatnym terenie ktos sobie coś buduje. Galek, zacznij zajmować się poważnymi sprawami a nie piszesz o takich pier…łach

katolik
Gość
katolik

Dla kogo bedzie ten Dom Seniora ?
Przy Kolegiacie Kolbuszowskiej trwają intensywne prace remontowo-budowlane. Dotyczą przede wszystkim rozbudowy starej „wikarówki”, a wiec mam prawo podejrzewac ze nie bedzie to ogolnodostepny obiekt, poniewaz wlasciciel tego obiektu jest dobrze znany z obchodzenia Prawa.