Amfiteatr ma zostać oficjalnie otwarty w czerwcu

Amfiteatr znajduje się na obrzeżach Iwonicza Zdroju, obok skoczni narciarskiej w tzw. dolinie kulturalno-sportowej. Fot. Archiwum

IWONICZ ZDRÓJ. Nowy obiekt pomieści około 7 tys. osób.

– Okazały amfiteatr robi wrażenie. To niewątpliwie piękna wizytówka uzdrowiska. Ciekawe tylko, kiedy ruszy – zastanawia się jeden z naszych Czytelników. Na jego prośbę postanowiliśmy to sprawdzić. To chyba jedyny w regionie obiekt kulturalny o takiej niecodziennej bryle architektonicznej. Przypomina odwróconą łódź wbitą w skarpę.

Plenerowe imprezy odbywają się w centrum, czyli na niewielkim placu Dietla. Na ciasnotę skarżyli się i mieszkańcy, i przyjezdni. Dlatego władze gminy zdecydowały o budowie nowoczesnego amfiteatru.

Nowy amfiteatr znajduje się na obrzeżach Iwonicza Zdroju, obok skoczni narciarskiej w tzw. dolinie kulturalno-sportowej. Został pokryty mchem i porostami, ponadto wiją się po nim rośliny pnące. Całkowita powierzchnia zabudowy wynosi ok. 770 metrów kwadratowych, natomiast sam plac przed sceną zajmuje ponad 700 mkw.
Amfiteatr posiada salę konferencyjną i zaplecze dla osób uprawiających sporty zimowe.

Koszt budowy obiektu to ok. 2,5 miliona złotych, w 75 procentach inwestycja jest finansowana ze środków unijnych, a pozostała część to wkład własny gminy.

Inwestycja została zakończona. Kiedy zatem obiekt zostanie oficjalnie otwarty? – Oficjalne otwarcie amfiteatru zaplanowano na początek czerwca br. – informuje Wiesław Polek (56 l.), zastępca burmistrza Iwonicza Zdroju. I dodaje przy tym, że ma tutaj swoją siedzibę Gminny Ośrodek Kultury.

Wioletta Zuzak

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pioglow Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pioglow
Gość
pioglow

kiedy odbędzie się pierwsza impreza w nowo otwartym amiteatrze?