Anaboliki warte 13 tys. złotych zatrzymane

Fot. Służba Celna

KORCZOWA. Nieznajomemu w Pradze miał przekazać 47-letni Ukrainiec 130 sztuk środka zawierającego hormon wzrostu oraz 250 pastylek testosteronu.

Tak w każdym razie powiedział celnikom z Korczowej, gdy ci znaleźli specyfiki w jego bagażu, kontrolując autokar jadący ze Lwowa do Pragi właśnie na przejściu granicznym.

Przeciwko usłużnemu podróżnemu wszczęto już postępowanie karne skarbowe i zabezpieczono na poczet grożącej mu kary prawie 3 tys. złotych, które miał przy sobie. Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami podróżny może na teren Polski wwieźć produkty lecznicze, ale tylko na potrzeby własne. Prawo farmaceutyczne mówi, że te potrzeby ograniczają się do 5 najmniejszych opakowań danego specyfiku. Nie dotyczy to jednak środków odurzających i substancji psychotropowych.

Celnicy zatrzymywali już na przejściach granicznych i w przesyłkach pocztowych najróżniejsze leki i parafarmaceutyki, od takich na wzrost potencji, czy masy mięśniowej, po preparaty odchudzające. Pamiętajmy, że każdy taki specyfik niewiadomego pochodzenia może być realnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia tego, kto po niego sięga.

emka

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BUSOMAT.PL Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BUSOMAT.PL
Gość
BUSOMAT.PL

Dobrze, że skontrolowali ten autokar.